Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

WŁOSY PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ LATEM – PRZYCZYNY

Pocenie się to nie jedyny problem w czasie upalnego lata. Wysokie temperatury zwiększają aktywność gruczołów łojowych, przez co Twoje włosy mogą się bardziej przetłuszczać. Dowiedz się, jak dokładnie myć włosy i dlaczego warto to robić.

Obszar skóry głowy jest szczególnie bogaty w gruczoły łojowe, które wydzielają sebum – mieszaninę lipidowych substancji nawilżających włosy i skórę głowy. Niektórzy wydzielają je w większej ilości w zależności od wpływu czynników zewnętrznych, na przykład latem. Na skutek tego, włosy pokrywają się tłustą warstwą i zaczynają wyglądać nieatrakcyjnie.

Dlaczego włosy wyglądają gorzej latem?

Sebum jest produkowane przez gruczoły łojowe, które w lecie wykazują większą aktywność. Ponadto, zwiększona ilość potu zaczyna pokrywać włosy na całej długości, a nie tylko przy cebulkach.

Jak pielęgnować przetłuszczające się włosy w okresie letnim?

Ponieważ włosy przetłuszczają się bardziej w okresie letnim, należy je myć tak często, jak to możliwe. Najlepiej nadają się do tego szampony, które dokładnie usuwają tłuszcz i brud, na przykład Sport Fresh lub Total Care. A może skusisz się na szampony pachnące latem? Produkty Apple Fresh lub Citrus Fresh nadadzą Twoim włosom piękny, świeży zapach.

Lato przyniosło nawrót łupieżu? Dowiedz się, dlaczego łupież zdaje się nasilać w okresie letnim.

Porady dotyczące pielęgnacji włosów od Head & Shoulders