Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

Dowiedz się, dlaczego łupież staje się bardziej uporczywy latem i jak zwalczyć ten problem u jego źródeł.

Warto pamiętać, że wysokie temperatury nie są bezpośrednią przyczyną łupieżu. To dość powszechne błędne przekonanie wynika z tego, że wielu ludzi zauważa więcej białych płatków na włosach w okresie letnim. W rzeczywistości sezon łupieżu trwa cały rok, bo jego przyczyną są mikroorganizmy obecne na skórze głowy niezależnie od pogody.

Dowiedz się więcej o przyczynach łupieżu

Istnieją natomiast pewne czynniki, które mogą nasilać objawy łupieżu w okresie letnim:

  • Upał – wyższa temperatura tworzy środowisko bardziej sprzyjające rozwojowi mikroorganizmów z gatunku Malassezia globosa, zwiększając prawdopodobieństwo nawrotów łupieżu.

  • Pot – podobnie jak wysoka temperatura, pot stwarza warunki odpowiednie dla rozwoju Malassezia globosa, a tym samym – dla nasilenia się objawów łupieżu.

  • Zanieczyszczenie powietrza – kiedy świeci słońce, chcemy spędzać jak najwięcej czasu na zewnątrz. To naraża nas na zwiększone oddziaływanie zanieczyszczeń, które niszczą naturalną barierę ochronną skóry głowy. Bez tej ochrony stajesz się bardziej podatny na łupież.

Jak chronić skórę głowy w lecie?

Najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem na poskromienie łupieżu jest stosowanie szamponów przeciwłupieżowych przy każdym myciu. To zadanie dla szamponów Head & Shoulders. Najskuteczniejsze szampony przeciwłupieżowe zawierają składniki aktywne, które zwalczają główną przyczynę łupieżu, a nie tylko objawy, zapobiegając tym samym jego nawrotom.
Szampony Head & Shoulders nie tylko usuwają białe płatki, ale – co najważniejsze – zapobiegają ich nawrotom. Produkty Head & Shoulders chronią Twoje włosy przed czynnikami, które nasilają objawy łupieżu. Stosuj szampon Head & Shoulders regularnie, a Twoje włosy i skóra głowy będą zawsze w najlepszej kondycji – przez cały rok.
Chcesz, aby Twoje włosy nieziemsko pachniały? Wypróbuj produkty dodatkiem z odświeżających aromatów, np. szampony Menthol lub Citrus Fresh.

Dowiedz się więcej na temat zwalczania łupieżu