Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

PIELĘGNACJA WŁOSÓW – WSKAZÓWKI I PORADY

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów na temat podstaw pielęgnacji włosów – od ich codziennego mycia, aż po radzenie sobie z przetłuszczaniem. Artykuły przygotowali twórcy szamponu nr 1 na świecie.*

Mycie i stylizacja włosów
Włosy tłuste lub przetłuszczające się
Włosy czarne i silnie kręcone (afro)

Zastanawiasz się nad optymalną częstotliwością mycia głowy, pielęgnacją włosów zniszczonych, a może stylizacją określonego rodzaju włosów? Pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów, którzy od ponad 50 lat pracują nad ulepszaniem całej gamy produktów do włosów.

Mycie i stylizacja włosów

Mycie włosów to dobrze znana wszystkim czynność. Jak skutecznie ją usprawnić? Można znaleźć wiele informacji i porad na ten temat, ale należy je dostosować do indywidualnych potrzeb. Jeśli na przykład, zależy Ci na wzmocnieniu włosów zniszczonych stylizacją, potrzebujesz takiej pielęgnacji, która je wzmocni i ożywi. Jeżeli regularnie uprawiasz sport, trzeba skupić się na tym, aby włosy pozostawały czyste i świeże przez cały dzień.

Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi mycia i stylizacji włosów.

Jak radzić sobie z włosami tłustymi lub przetłuszczającymi się

Przetłuszczanie się włosów jest zupełnie naturalne, ponieważ skóra głowy produkuje sebum – naturalny łój. Jeżeli jednak, wydzielana ilość sebum jest zbyt duża, włosy zaczynają wyglądać niezdrowo, a skóra głowy zostaje nadwrażliwa.

Na szczęście możesz temu łatwo zapobiec, na przykład wybierając odpowiedni szampon albo wprowadzając kilka zmian w codziennej pielęgnacji włosów.

Zobacz nasze porady dotyczące przetłuszczających się włosów.

Porady na temat włosów czarnych/bardzo kręconych

Przynależność do danej grupy etnicznej również wpływa na rodzaj włosów – a różne rodzaje włosów wymagają innego rodzaju pielęgnacji. Jeśli Twoje włosy są bardzo kręcone, stosowanie produktów do włosów zwykłych może nie przynieść pożądanych efektów.

Różnorodność jest piękna! Dowiedz się, jak najlepiej dostosować codzienną pielęgnację do Twojego rodzaju włosów oraz jak dobrać produkty, które dostarczą im odpowiednią ilość składników nawilżających.

* Obliczenia przeprowadzone przez P&G na podstawie danych sprzedażowych Nielsen za okres od lipca 2015 do czerwca 2016