Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

ŁUSZCZYCA SKÓRY GŁOWY

Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi łuszczycy skóry głowy, jej objawów oraz ich leczenia.

Łuszczyca skóry głowy, w przeciwieństwie do łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry, jest chorobą genetyczną, która dotyka jedynie 3% światowej populacji.

Jeśli ktoś z Twojej rodziny ma łuszczycę skóry głowy, być może Ty również będziesz się borykać z tą przypadłością – jej objawy występują u ok. 30% osób spokrewnionych z chorymi na łuszczycę.

Jakie są objawy łuszczycy skóry głowy?

Objawy łuszczycy skóry głowy

Łuszczyca skóry głowy ma objawy podobne do łupieżu – łuszczenie się naskórka, swędzenie lub suchą skórę głowy – ale charakteryzują ją dodatkowo:

  • łuskowate, zaczerwienione, wybrzuszone plamy na skórze

  • srebrno-białe płaty skóry

  • pieczenie i ból

  • wypadanie włosów

Symptomy te mogą wystąpić nie tylko na skórze głowy, ale także na łokciach, kolanach lub w okolicy pępka, jak również na dłoniach oraz twarzy.

Leczenie łuszczycy skóry głowy

Head & Shoulders nie jest szamponem przeznaczonym do leczenia łuszczycy skóry głowy. W przypadku jej wystąpienia, zachęcamy do konsultacji z dermatologiem, który zaproponuje Ci odpowiednią kurację.

Obecnie dostępnych jest wiele produktów wydawanych bez recepty, takich jak kremy, maści i żele, które pomogą w łagodzeniu objawów tej choroby.

Jednak specjalne szampony lecznicze oraz kuracje dla skóry głowy są dostępne jedynie na receptę i przed ich zastosowaniem konieczna jest konsultacja z lekarzem.