Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

SWĘDZĄCA, SUCHA I WRAŻLIWA SKÓRY GŁOWY

Nasi eksperci przygotowali dla Ciebie wskazówki dotyczące zwalczania najczęstszych problemów skóry głowy, takich jak: swędzenie, suchość lub wrażliwość. Zapoznaj się z poradnikiem dotyczącym przyczyn, objawów oraz leczenia tych dolegliwości.

Swędząca skóra głowy
Sucha skóra głowy
Wrażliwa skóra głowy

Co druga osoba cierpi na jakąś dolegliwość skóry głowy.

Częstą przyczyną tych dolegliwości jest łupież. Podrażniona działaniem mikroorganizmów z gatunku Malassezia globosa skóra głowy zaczyna się łuszczyć, wysuszać i swędzieć.

Swędząca skóra głowy

Badania wskazują, że swędzenie to najbardziej powszechny i uciążliwy skutek uboczny łupieżu.

Im bardziej podrażniona jest Twoja skóra, tym bardziej zaczyna swędzieć. I od razu zaczynasz się drapać...

im więcej się drapiesz, tym bardziej podrażniasz skórę – to swoiste błędne koło.

Dowiedz się więcej o objawach i leczeniu swędzącej skóry głowy.

Sucha skóra głowy

Pamiętasz uczucie suchej, ściągniętej skóry twarzy albo dłoni? W ten sposób Twoje ciało wysyła sygnał, że bariera ochronna skóry jest osłabiona.

Podobnie jest w przypadku skóry głowy. Jej bariera ochronna może być wysuszona przez łupież, powodując nieprzyjemne uczucie napięcia.

Co więcej, nadmiernej wrażliwości skóry głowy często towarzyszy osłabienie włosów, które – niewystarczająco nawilżone – zaczynają się puszyć i tracić blask.

Więcej wskazówek i porad ekspertów dotyczących suchej skóry głowy

Wrażliwa skóra głowy

Miejsca najbardziej narażone na występowanie wrażliwości skóry – a więc reagujące na bodźce, które zwykle u innych osób nie wywołują podrażnień – to twarz, dłonie i właśnie głowa.

Na szczęście jest mnóstwo prostych sposobów, aby złagodzić objawy podrażnienia – począwszy od zmniejszenia temperatury wody pod prysznicem, po wybór szamponu przeznaczonego do skóry wrażliwej.

Dowiedz się więcej na temat wrażliwej skóry głowy

Twoje problemy ze skórą głowy są wyjątkowo uciążliwe?

Swędzenie, uczucie suchości i wrażliwość skóry głowy to nie jedyne dolegliwości, których możesz doświadczać. Poważniejsze stany chorobowe to:

  • łuszczyca skóry głowy

  • łojotokowe zapalenie skóry

Zapoznaj się z poradnikiem dotyczącym objawów i leczenia tych dolegliwości skóry głowy – nasi eksperci przygotowali dla Ciebie parę pomocnych wskazówek.