Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

WŁOSY TŁUSTE I PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ

Dzięki poradom naszych ekspertów dowiesz się, co jest przyczyną „przetłuszczania się” włosów oraz jak możesz mu łatwo zapobiec.

Co to są przetłuszczające się włosy?

Włosy tłuste lub przetłuszczające się to takie, na których widać nadmiar naturalnie produkowanego przez skórę głowy łoju, zwanego sebum. Sebum występuje u wszystkich, ale u niektórych osób kumuluje się go zbyt wiele, co sprawia, że włosy są „przetłuszczone”. Sebum jest produkowane przez gruczoły łojowe, a jego główną funkcją jest nawilżanie skóry i włosów. Najwięcej gruczołów łojowych znajduje się na twarzy, klatce piersiowej i właśnie skórze głowy. Wyobraź sobie, że na każdym cm² jej powierzchni mieści się od 200 do 500 gruczołów! Według naukowców, naturalny łój ma za zadanie chronić skórę, a naszym przodkom pomagał rozpoznawać się po zapachu.
Sebum jest nieustannie wytwarzane przez komórki skóry. Kiedy na skórze głowy odkłada się go zbyt dużo, kurz i zanieczyszczenia przyklejają się do włosów, sprawiając, że stają się one ciężkie i matowe.

Jak radzić sobie z przetłuszczającymi się włosami

Twoje włosy zawsze będą się przetłuszczać pod wpływem sebum – to nieuniknione. Ale stosując szampon Classic Clean, możesz sprawić, że będą wyglądać zdrowiej.

Myj włosy co najmniej 3 razy w tygodniu – regularne oczyszczanie usuwa nagromadzony łój. Częstsze mycie głowy zaleca się w okresie letnim lub kiedy wilgotność
powietrza jest wyższa – wysoka temperatura i pot rozprowadzają łój na skórze i sprawiają, że włosy bardziej się przetłuszczają.

Więcej porad i wskazówek dotyczących włosów tłustych lub przetłuszczających się:
Czy przetłuszczanie się włosów to przypadłość dziedziczna?