Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

MYCIE I STYLIZACJA TWOICH WŁOSÓW

Nasi eksperci przygotowali dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących mycia i stylizacji włosów – od wyboru odpowiedniego szamponu począwszy, aż po rady dotyczące prawidłowej pielęgnacji.

Jak wybrać odpowiedni szampon?

Najlepsze szampony spełniają dwie funkcje (oczywiście oprócz usuwania łupieżu!):

  • oczyszczą włosy, usuwając z nich brud i tłuszcz

  • zostawiają Twoje włosy miękkie i gładkie w dotyku

Aby było to możliwe, szampon musi zawierać specjalne składniki myjące, które wyłapują cząsteczki brudu i tłuszczu, pozbywają się ich i zostawiają czyste włosy. Oprócz tego, powinien posiadać substancje nawilżające i odżywiające, które zwalczają puszenie się, dzięki czemu włosy stają się miękkie oraz gładkie w dotyku.
Oczywiście nie wszystkie szampony są jednakowe – należy je dobierać pod kątem rodzaju włosów oraz efektu, na którym Ci zależy. Jeżeli na przykład, Twoje włosy są zniszczone od stylizacji na gorąco, warto sięgnąć po szampon Thick & Strong, który je nawilży i wzmocni.
Jeśli natomiast Twoje włosy bardzo się przetłuszczają, od szamponu nawilżającego lepszy byłby szampon o silnych właściwościach oczyszczających – a to zadanie dla szamponu Citrus Fresh.

Nawyki związane z pielęgnacją włosów

Ważny jest nie tylko sam szampon, ale również sposób jego stosowania. Wydaje się, że to dość proste: „nałożyć na włosy, spienić, spłukać, czynność powtórzyć”. Ale odpowiednia pielęgnacja to coś więcej – na przykład: należy wmasowywać szampon w skórę głowy i unikać suszenia włosów ręcznikiem (aby ich nie uszkodzić). Odżywkę natomiast aplikuje się na odwrót: należy ją nałożyć przede wszystkim na końcówki włosów.
Oprócz tego istnieją różne kuracje wzmacniające włosy – te z kolei zostawiamy na głowie trochę dłużej, aby substancje odżywcze miały czas się wchłonąć.

Więcej porad i wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów:
Pielęgnacja włosów w zimie – wskazówki