Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

MYCIE WŁOSÓW BEZ SZAMPONU. NA CZYM POLEGA METODA „NO POO”?

Ruch nazwany „no poo” staje się coraz bardziej popularny. Ale dlaczego ludzie decydują się na mycie włosów bez użycia szamponu? Postaramy się zgłębić ten temat i obalić popularne mity na temat „szkodliwości” szamponów.

Metoda „no poo” (w rozwinięciu „no shampoo”) to nic innego, jak mycie włosów bez użycia szamponu. Chodzi o to, aby wyeliminować z codziennej pielęgnacji „sztuczne” składniki, które znajdują się w szamponach do włosów.

Niektórzy uważają, że ten sposób oczyszczania jest lepszy dla włosów i przyczynia się do poprawy stanu zdrowia skóry głowy.

Piana mydlana.

Ale czy to prawda?

Przeanalizowaliśmy ponad 225 badań klinicznych, z których jasno wynika, że mycie włosów szamponem przeciwłupieżowym Head & Shoulders korzystnie wpływa na kondycję skóry głowy i włosów. Nie znaleźliśmy również żadnych dowodów na poprawę stanu zdrowia skóry głowy po wyeliminowaniu szamponu z codziennej pielęgnacji.

Ważne jest, aby zrozumieć, że łupież jest spowodowany nagromadzeniem się substancji uszkadzających włosy i skórę głowy, które są wytwarzane przez naturalnie bytujący na skórze grzyb o nazwie Malassezia globosaSzampony Head & Shoulders zostały specjalnie opracowane w celu ochrony skóry głowy i włosów właśnie przed tymi substancjami, co w konsekwencji przekłada się na ich lepszą kondycję.

Czy są jakieś zalety mycia włosów bez użycia szamponu?

W Internecie znajdziesz mnóstwo artykułów i opinii, które zachwalają taki „naturalny” sposób dbania o włosy. Ale spójrzmy na to z innej strony, czy zrezygnowałabyś z codziennego szczotkowania zębów lub mycia twarzy? No właśnie!

Na skórze głowy, podobnie jak w przypadku jamy ustnej i twarzy, gromadzą się szkodliwe substancje, które negatywnie wpływają na jej stan zdrowia. Stosowanie szamponu to jedyny skuteczny sposób na mycie włosów – tylko tak możesz utrzymać skórę głowy i włosy w dobrej kondycji.

Oto dowód!

W niedawno przeprowadzonym badaniu klinicznym, odnotowano wyraźną poprawę kondycji włosów u osób, które codziennie stosowały szampon Head & Shoulders przez 4 tygodnie, w porównaniu ze zwykłym szamponem stosowanym raz w tygodniu lub myciem włosów metodą „no poo”.

To badanie podważa założenia ruchu „no poo” i całkowicie obala mit, że szampon przeciwłupieżowy niszczy włosy. Dowodzi natomiast, że codzienne stosowanie szamponu Head & Shoulders nie wpływa negatywnie na strukturę włosów i w żadnym razie nie powoduje łupieżu. Osoby, które codziennie stosowały szampon Head & Shoulders zauważyły, że suchość skóry na głowie znacznie się zmniejszyła, a kondycja samych włosów uległa poprawie.

A to dlatego, że codzienne stosowanie szamponu Head & Shoulders to prawdziwy detoks dla włosów – skutecznie usuwa szkodliwe substancje ze skóry głowy, zapobiegając jej uszkodzeniu.

Przy regularnym stosowaniu, kondycja skóry głowy ulega poprawie, a to z kolei przyczynia się do wzrostu nowych włosów – ponieważ zdrowa skóra głowy to zdrowe, gęste i mocne włosy.

Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie nasze produkty, takie jak szampon Head & Shoulders Classic Clean, były delikatne dla Twoich włosów, dzięki czemu możesz codziennie używać ich bez obaw i należycie dbać o swoją skórę głowy.