Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

JAK DBAĆ O WŁOSY LATEM

Słońce, woda i pot – trzy oznaki lata. Czy wiesz, że wszystkie mają niekorzystny wpływ na włosy i skórę głowy? Nie martw się, wiemy co należy robić, żeby cieszyć się latem i zachować piękne włosy!

Szybko pozbądź się potu

Oczywiście pocimy się przez cały rok, jednak latem pocimy się mocniej, ponieważ częściej przebywamy na słońcu, a nasza aktywność fizyczna jest większa.

Jednak ani wysoka temperatura, ani pot nie służą skórze głowy. Ciepłe i wilgotne otoczenie to doskonałe miejsce dla rozwoju mikrobów.

Jeśli masz skłonność do łupieżu, jego objawy mogą się nasilić, ponieważ mikroby podrażniają skórę, przez co szybciej się łuszczy – to właśnie mikroby powodują rozpad sebum na substancje potencjalnie drażniące.

Więcej o przyczynach łupieżu

Kapelusz przeciwsłoneczny nie jest dobry na wszystko

Promienie UV mogą uszkodzić kosmyki i skórę głowy. Są także szczególnie groźne jeśli masz rzadkie włosy, gdyż odsłonięta skóra może łatwo ulec poparzeniu.

W takim przypadku należy być bardzo ostrożnym, ponieważ pod kapeluszem tworzą się idealne warunki dla rozwoju mikrobów odpowiedzialnych za powstawanie łupieżu. Pot i wysoka temperatura tworzą środowisko, w którym mikroby szybko się rozwijają, powodując zaostrzenie objawów łupieżu. Jeżeli Ty także wybierasz kapelusz, pamiętaj, by stosować szampon przeciwłupieżowy.

Odzyskaj piękne, gładkie włosy

Nawet jeśli Twoje włosy są zniszczone przez promienie UV lub przez chlorowaną wodę z basenu, stosując odpowiedni szampon możesz przywrócić im gładki, lśniący wygląd.

Wybierz szampon z odżywką, taki jak Instant Hydration – zawiera on dodatkowe składniki nawilżające, które pomagają odżywić zniszczone włosy i wygładzić je, przywracając im zdrowy wygląd.

Podobnie jak wszystkie nasze szampony, ten także zawiera nową trójfazową formułę.

Nasza udoskonalona formuła czerpie inspirację z wiodących produktów pielęgnacyjnych i dba o skórę głowy w 3 krokach:

  • Oczyszcza – dzięki zastosowaniu delikatnych środków myjących, które skutecznie oczyszczają włosy i skórę głowy z zanieczyszczeń, sebum i łupieżu, włosy stają się wyraźnie czystsze

  • Chroni – nasza nowa formuła zawiera mikrominerały, które utrzymują się na włosach i skórze głowy po myciu oraz chronią przed uszkodzeniami spowodowanymi przez łupież, dzięki czemu włosy mogą swobodnie rosnąć i stają się zdrowsze

  • Nawilża – zapewnia natychmiastową pielęgnację i odżywienie, aby Twoje włosy były miękkie i gładkie, podczas gdy mikrominerały pomagają naprawić uszkodzenia delikatnej skóry głowy i utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia

W dodatku jest to szampon przeciwłupieżowy. Wysoka temperatura i pot zwiększają ryzyko wystąpienia łupieżu, ale regularnie używając Head & Shoulders poradzisz sobie z jego nawrotami i będziesz się cieszyć pięknym, wolnym od łupieżu latem1.

Więcej wskazówek i porad jak dbać o włosy

1 usuwa widoczne oznaki łupieżu, przy regularnym stosowaniu