Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

CZY UŻYWANIE NIEWŁAŚCIWEGO SZAMPONU MOŻE NASILIĆ OBJAWY ŁUPIEŻU?

Krótko mówiąc – nie. Jednak wybór nieodpowiedniego szamponu może utrudnić pozbycie się łupieżu. Oto parę wskazówek, które warto wziąć pod uwagę wybierając szampon.

Źle dobrany szampon nie może być przyczyną łupieżu. Są nią żyjące na naszej skórze głowy mikroorganizmy, których występowanie jest niezależnie od używanych kosmetyków.

Dowiedz się więcej o przyczynie łupieżu

Nie istnieje produkt, którego stosowanie mogłoby wywołać łupież.

Co się dzieje, gdy używam niewłaściwego szamponu?

Stosując nieodpowiednie kosmetyki możesz odnieść wrażenie, że stan łupieżu się pogorszył. Dzieje się tak, ponieważ niesprawdzone produkty nie radzą sobie z tym problemem, powodując jego narastanie. Właśnie dlatego może się wydawać, że to nieodpowiednie szampony powodują łupież, ale tak naprawdę stanowią one po prostu niewystarczającą ochronę przed istniejącą już dolegliwością.

Unikalne formuły szamponów Head & Shoulders wykorzystują aktywne, przetestowane dermatologicznie składniki przeciwłupieżowe o klinicznie potwierdzonym działaniu w leczeniu łupieżu. Przyczyniając się do wyeliminowania łupieżu, nasze szampony pomagają przywrócić skórze głowy naturalną równowagę, pozostawiając ją gładką, nawilżoną i wolną od widocznych oznak łupieżu*.

Odkryj pełną gamę naszych szamponów przeciwłupieżowych

Nie przestawaj go stosować

Pamiętaj, że łupież jest nieuleczalny – nie można oczekiwać, że problem zniknie na zawsze już po jednym zastosowaniu odpowiedniego kosmetyku.
To nawracające schorzenie. Dlatego w momencie, kiedy przestajesz używać szamponu przeciwłupieżowego, na włosach ponownie zaczynają się pojawiać białe płatki. Ale jeśli będziesz go stosować regularnie, oznaki łupieżu już nie wrócą. Podstawą jest wybór odpowiedniego szamponu.

Dowiedz się więcej na temat pozbywania się łupieżu

Więcej wskazówek i porad dotyczących łupieżu

* usuwa widoczne oznaki łupieżu przy regularnym stosowaniu