Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

JAK POZBYĆ SIĘ UPORCZYWEGO ŁUPIEŻU

Z uporczywym łupieżem można sobie poradzić równie łatwo jak z jego bardziej łagodną postacią. Wystarczy wybrać właściwy szampon i stosować odpowiednią pielęgnację włosów – efekty będą widoczne szybciej, niż się tego spodziewasz.

Szampon przeciwłupieżowy poradzi sobie nawet z ostrymi postaciami łupieżu, ponieważ niezależnie od stopnia nasilenia choroby jej przyczyna jest taka sama – pojawiające się naturalnie na skórze głowy mikroorganizmy z gatunku Malassezia globosa.

Dowiedz się więcej o przyczynach łupieżu

Jeśli Twój łupież jest wyjątkowo uciążliwy, wypróbuj poniższe porady:

  • Myj włosy regularnie – jeśli białych płatków na włosach jest wyjątkowo dużo, oznacza to, że skóra głowy produkuje więcej łoju niż zwykle. Dlatego warto zadbać o czystość włosów, myjąc je jak najczęściej.

  • Używaj szamponu przeciwłupieżowego – szampon przeciwłupieżowy działa tylko jeśli go używasz! Jak tylko przestaniesz go stosować, białe płatki najprawdopodobniej powrócą.

  • Używaj odżywki przeciwłupieżowej – zwykłe odżywki mogą wypłukiwać z Twoich włosów aktywne składniki stosowane w szamponach przeciwłupieżowych. Dlatego sięgnij po taki produkt, który z nimi współpracuje, np. szampony z odżywką 2 w 1 Head & Shoulders.

Łupież nie znika?
Być może cierpisz na chorobę dermatologiczną. Jeśli zwykły szampon przeciwłupieżowy nie jest wystarczająco skuteczny, wypróbuj produkty Head & Shoulders z siarczkiem selenu – składnikiem aktywnym o właściwościach leku*. Jego działanie w leczeniu łupieżu jest potwierdzone badaniami.

Więcej porad dotyczących pozbywania się łupieżu

* w porównaniu z szamponem przeciwłupieżowym dostępnym na receptę z 2% stężeniem ketokonazolu