Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

JAK ZAPOBIEGAĆ WYPADANIU WŁOSÓW SPOWODOWANEMU ŁUPIEŻEM I SWĘDZĄCĄ SKÓRĄ GŁOWY

Nie przejmuj się, jeśli Twoje włosy wydają się rzadkie – istnieje wiele prostych sposobów na przywrócenie im grubości i gęstości oraz odzyskanie zdrowej skóry głowy.

Włosy wypadają nam każdego dnia. Zauważysz je na szczotce, pod prysznicem czy na ubraniu. Nie ma w tym nic dziwnego ani niepokojącego, jeśli odrastają w podobnym tempie jak wypadają.
Jeśli natomiast zauważysz, że ilość wypadających włosów jest znacznie większa niż do tej pory, może to sygnalizować problem ze zdrowiem włosów i skóry głowy. Ale mamy dla Ciebie dobre wieści – odpowiednie kosmetyki i pielęgnacja uchronią Cię przed zbytnią utratą włosów oraz sprawią, że staną się one grubsze i gęstsze.

Zadbaj o skórę głowy, aby utrzymać włosy w dobrej kondycji

Zdrowa skóra głowy to podstawa zdrowych włosów. Badania naukowe potwierdzają, że jeśli skóra głowy jest zaniedbana, włosy są słabsze i bardziej łamliwe. Dlatego dbaj o skórę głowy, aby wzmocnić cebulki i pobudzić wzrost włosów.
Pomoże Ci w tym szampon Head & Shoulders – jego regularne stosowanie pielęgnuje skórę głowy i chroni ją przed niszczącym działaniem łupieżu oraz negatywnym wpływem zewnętrznych czynników drażniących. Stworzyliśmy też specjalną gamę produktów przeciw wypadaniu włosów, dzięki którym włosy stają się grubsze i gęstsze.
To naprawdę działa. 6-miesięczne badania kliniczne przeprowadzone wśród mężczyzn z rzadkimi włosami dowiodły, że osoby używające produktów Head & Shoulders traciły mniej włosów niż osoby stosujące placebo. Co więcej, prawie 75% uczestników używających Head & Shoulders zauważyło, że problem nie pogorszył się w trakcie badania.

Wyeliminuj przyczynę swędzenia

Łupież objawia się swędzeniem skóry głowy. Podrażniony naskórek zaczyna się łuszczyć i powoduje swędzenie. Swędząca skóra głowy może się przyczynić do utraty włosów – drapanie uszkadza cebulki włosowe, powodując ich osłabienie.

Dowiedz się więcej o przyczynach łupieżu

Ponieważ z powodu suchej skóry częściej drapiesz się po głowie, włosy zostają osłabione i zaczynają wypadać. Dlatego do codziennej pielęgnacji włosów warto wybrać szampon przeciwłupieżowy, na przykład Head & Shoulders Menthol. Przy regularnym stosowaniu nie tylko usunie on do 100%* widocznych oznak łupieżu, ale także złagodzi swędzenie skóry. A jeśli chcesz poczuć natychmiastową ulgę od swędzenia, wypróbuj nowy szampon Head & Shoulders Instant Relief. Usuwając przyczynę swędzenia, poprawisz stan skóry głowy oraz ograniczysz nieodpartą chęć drapania się, dzięki czemu włosy będą mocniejsze i grubsze.

Dowiedz się więcej o zapobieganiu swędzącej skórze głowy

* widoczne oznaki łupieżu, przy regularnym stosowaniu