Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

Nie pozostajemy obojętni na problem deficytu wody na świecie. Ty też nie musisz.

Ilustracja przedstawiająca dwa prysznice, które zalewają pieniący się szampon Head&Schoulders.

Nasze działania

Wyznaczyliśmy sobie ambitne cele w zakresie poprawy sytuacji:

  • Zmniejszyć ilość wody zużywanej w naszych fabrykach – w latach 2002–2012 udało nam się obniżyć zużycie wody o 58%. Planujemy je zmniejszyć o kolejne 20%.

  • Zapewnić 1 miliardowi ludzi dostęp do wydajnych produktów – produkując wydajne szampony, których stosowanie nie wymaga dużej ilości wody, zachęcamy innych do podjęcia inicjatywy.

Szampon z odżywką 2 w 1

Do stosowania szamponu potrzebna jest woda – tego nie da się zmienić. Dlatego pracujemy nad tym, aby nasze produkty były bardziej wydajne, tzn. aby do ich aktywacji oraz spłukiwania potrzebna była jak najmniejsza ilość wody. Dzięki połączeniu dwóch kosmetyków w jednym produkcie szampony z odżywką 2 w 1 pozwalają pominąć jeden krok podczas mycia, co przekłada się na oszczędność czasu i wody. Dzięki temu do zachowania czystych włosów bez łupieżu* potrzebna jest tylko 1 minuta pod prysznicem.

Niektóre szampony wymagają, aby nałożyć je na włosy, spłukać, a następnie powtórzyć tę czynność. Nasze kosmetyki działają już za pierwszym razem – dzięki temu możesz skrócić czas przebywania pod prysznicem i ograniczyć ilość zużywanej wody.

Co Ty możesz zrobić

Ty również możesz się włączyć w naszą akcję. Oto kilka prostych, niewymagających wysiłku sposobów:

  • Skróć czas kąpieli pod prysznicem – pod prysznicem spędzamy średnio 8 minut i zużywamy ponad 70 litrów wody. Skróć ten czas o połowę, a zmniejszysz zużycie wody o 35 litrów dziennie. Jeśli zachęcisz do tego pozostałych domowników, 4-osobowa rodzina zaoszczędzi rocznie aż 50 000 litrów wody.

  • Zakręć kurek w momencie mycia głowy – woda jest potrzebna tylko do spłukiwania, dlatego możesz ją zakręcić na czas rozprowadzania produktu na włosach.

  • Zainstaluj w łazience głowicę prysznicową ograniczającą przepływ wody – są one niedrogie i zużywają jedynie 9,5 litrów na minutę.

Więcej na temat zrównoważonego rozwoju w Head & Shoulders

* usuwa widoczne oznaki łupieżu, przy regularnym stosowaniu