Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

Zmniejszamy szkodliwy wpływ procesu produkcji szamponu nr 1 na świecie* na środowisko. Dowiedz się, jak ograniczamy ilość odpadów i zużywanej wody oraz w jaki sposób przeciwdziałamy negatywnym skutkom procesu produkcji kosmetyków Head & Shoulders.

Woda

Firma P&G dokłada wielu starań, aby ograniczyć ilość wody zużywanej w procesie produkcji. Do tej pory udało nam się zmniejszyć zużycie wody o 58%! To nie wszystko – do 2020
roku planujemy je obniżyć o kolejne 20%.

Dowiedz się, jak zmniejszamy zużycie wodyIlustracja przedstawiająca dwa prysznice, które zalewają pieniący się szampon Head&Schoulders.

Produkcja

Każdego miesiąca fabryki Head & Shoulders wytwarzają miliony butelek. Staramy się ograniczyć wpływ tak wysokiej produkcji na środowisko poprzez zmniejszanie emisji dwutlenku węgla, ilości odpadów, zużywanej wody oraz energii.

Dowiedz się, jak zmniejszamy wpływ na środowiskoIlustracja wiatraków elektrownii wiatrowej.

Odpady i recykling

Pracujemy nad tym, aby wszystkie produkowane przez nas opakowania nadawały się do recyklingu i aby mniejsza ilość odpadów trafiała na wysypiska. Czy wiesz, że gdyby wszystkie sprzedane butelki po szamponach Head & Shoulders były oddane do recyklingu, waga nagromadzonego plastiku równałaby się wadze 5 słoni afrykańskich? To ponad 24 500 ton.

Dowiedz się, jak ograniczamy ilości odpadówIlustracja kosza na śmieci wypełnionego pustymi butelkami po szamponie.

* obliczenia przeprowadzone przez P&G na podstawie danych sprzedażowych Nielsen za okres od lipca 2015 do czerwca 2016