Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

5 NIETYPOWYCH ŚRODKÓW ZARADCZYCH NA SWĘDZĄCĄ SKÓRĘ GŁOWY

Za swędzenie skóry głowy często odpowiada łupież. Można go pokonać, stosując odpowiedni szampon, który przyniesie ulgę skórze głowy i zapobiegnie jego nawrotom. Dlaczego skóra głowy czasami swędzi?

Swędzenie skóry głowy to uporczywa dolegliwość, której każdy chce się jak najszybciej pozbyć. Nikt nie lubi drapać się po głowie, szczególnie że swędzenie może prowadzić do dalszego podrażnienia i zapalenia skóry.

Za taki stan najczęściej odpowiada łupież.

Pierwszą oznaką łupieżu jest podrażnienie skóry głowy, które powoduje szybkie złuszczanie się jej zewnętrznej warstwy.

W rezultacie skóra głowy staje się napięta i sucha, zaczyna swędzieć, a w końcu jeszcze bardziej się łuszczy.

Można próbować zaradzić temu problemowi, stosując domowe sposoby, takie jak stosowanie oleju kokosowego. Niektórzy polecają też inne zadziwiające środki, których normalnie nie stosowałabyś do codziennej pielęgnacji włosów (i szczerze mówiąc, nie powinnaś!).

5 dziwacznych sposobów na swędzącą skórę głowy

W Internecie można znaleźć wiele ciekawych „środków zaradczych” na tę uporczywą dolegliwość. Oto niektóre z nich:

1. Soda oczyszczona – ma znacznie wyższy poziom pH niż skóra i jeśli będzie miała z nią dłuższy kontakt, spowoduje podrażnienie.

2. Sok z cebuli – ma nieprzyjemny zapach i wcale nie sprawi, że głowa przestanie swędzieć.

3. Oliwa z oliwek, majonez i purée z brokułów – brzmi smacznie w połączeniu z pieczonym kurczakiem, ale włosom nie pomoże.

4. Pasta z banana i awokado – z pewnością jest bardzo zdrowa, ale jej miejsce jest w śniadaniówce.

5. Wyciśnięty czosnek z oliwą – przetłuszczona skóra głowy o czosnkowym zapachu na długo zatrzyma Cię w domu.

Wszystkie wymienione sposoby wydają się zabawne i proste w wykonaniu, ale niestety nie poradzą sobie z podstawową przyczyną swędzenia odczuwanego pomiędzy myciami – w rezultacie dolegliwość ta będzie nawracać.

Jak szybko zwalczyć swędzenie skóry głowy?

Najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się swędzenia jest użycie szamponu przeciwłupieżowego, który od razu przyniesie Ci ulgę i pomoże zwalczyć przyczyny nawracającego problemu.

Mikroaktywne składniki szamponów przeciwłupieżowych Head & Shoulders zwalczają pierwotną przyczynę łupieżu, a jednocześnie zapobiegają swędzeniu i pojawianiu się kolejnych płatków1.

Nasz szampon Instant Relief to chłodzący szampon z esencją z drzewa herbacianego i mięty. Zapewnia natychmiastową ulgę swędzącej skórze głowy oraz dogłębnie oczyszcza włosy, pozostawiając skórę głowy do 100% bez łupieżu2.

Więcej o swędzącej skórze głowy

1 związanych z łupieżem
2 widoczne oznaki łupieżu, przy regularnym stosowaniu