Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

ZDROWE WŁOSY I SKÓRA GŁOWY ZIMĄ – 6 PRAKTYCZNYCH PORAD

Zima nie jest porą roku przyjazną dla włosów i skóry głowy. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, aby pomóc Ci w utrzymaniu zdrowej skóry głowy i pięknych włosów w zimie.

1. Chroń włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych

Chłodne, mokre miesiące zimowe często dają się włosom we znaki. Najlepszym sposobem ich ochrony jest noszenie czapki lub chusty. Upewnij się jednak, że nakrycie głowy nie jest zbyt ciasne – może to utrudniać krążenie krwi i powodować dyskomfort skóry głowy oraz przepocenie. Dlatego stosuj szampon przeciwłupieżowy jeszcze zanim zaczną się pojawiać białe płatki.

2. Zadbaj o nawilżenie włosów i skóry głowy

Sucha skóra może być wynikiem odwodnienia organizmu, dlatego upewnij się, że pijesz duże ilości wody, aby Twoje włosy i skóra głowy były odpowiednio nawilżone także na poziomie komórkowym. Szampon Head & Shoulders Instant Relief został stworzony specjalnie z myślą o odpowiednim nawilżeniu skóry głowy w zimie i przy dużych różnicach temperatur.

3. Unikaj nadmiernej stylizacji włosów

Gorące powietrze przyczynia się do osłabienia struktury włosów, przez co stają się one suche i łamliwe. Dlatego postaraj się ograniczać stosowanie urządzeń do stylizacji, takich jak lokówka czy suszarka. Twoje włosy są zniszczone? Sięgnij po szampon Thick & Strong.

4. Regularnie podcinaj włosy

Zimą nasze włosy stają się suche i łamliwe. Regularne podcinanie pomoże utrzymać je w dobrej kondycji i sprawi, że końcówki nie będą się rozdwajać.

5. Myj włosy w letniej lub chłodnej wodzie

Gorący prysznic w zimie to prawdziwa przyjemność! Niestety, włosy mają na ten temat inne zdanie – wysokie temperatury otwierają ich łuski i uszkadzają delikatną skórę głowy. Dlatego włosy lepiej spłukiwać letnią lub zimną wodą, a zachowają zdrowie i piękny połysk.

6. Nie wychodź z domu z mokrą głową

Przed wyjściem z domu pozwól, aby włosy wyschły w sposób naturalny lub sięgnij po suszarkę. Wilgotne włosy wystawione na mróz ulegają zmrożeniu i stają się bardziej łamliwe.

Więcej porad i wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów