Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

PORADY DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI SKÓRY GŁOWY

Jeśli Twoim problemem są słabe włosy, to być może wynika to ze sposobu w jaki traktujesz skórę głowy. Poddaj skórę głowy rutynowej pielęgnacji, która zapewni Twoim włosom zdrowy wygląd.

Kiedy ostatnio na skórę twarzy położyłaś maseczkę, zastosowałaś peeling lub podwójne oczyszczanie?

Prawdopodobnie w ciągu ostatniego tygodnia zadbałaś na jeden taki sposób (lub nawet wszystkie) o skórę twarzy, ale czy kiedykolwiek rozważałaś podobne dopieszczanie swojej skóry głowy?

Trochę starań w tym zakresie wywrze ogromny wpływ na kondycję skóry głowy, przyczyniając się do leczenia i zapobiegania łupieżowi, a także poprawi wygląd i stan włosów.

Na szczęście pielęgnacja skóry głowy jest łatwa...

Krok 1: Sprytne oczyszczanie

Podobnie jak skóra twarzy, skóra głowy może ulec zanieczyszczeniu. Pomyśl o ilości brudu jaki pozostaje na płatku do twarzy, kiedy na koniec dnia oczyszczasz swoją skórę – ta sama ilość brudu może przedostać się również na skórę głowy.

Skóra głowy, w najlepszym wypadku, ma tendencję do bycia tłustą, ponieważ mieszki włosowe wytwarzają naturalny olejek zwany sebum, który pomaga nawilżać włosy i skórę głowy.

Jednak tłuszcz ten gromadzi się i łączy z brudem. Może się to skończyć przetłuszczeniem skóry głowy, co z kolei sprawi, że Twoje włosy będą wyglądać na pozbawione blasku i matowe.

Regularne mycie pomoże Ci kontrolować przetłuszczanie się skóry głowy, a sprytnym sposobem, aby szampon działał skutecznie, jest masaż głowy.

Za każdym razem, gdy myjesz włosy, poświęć minutę lub dwie na masaż skóry głowy: stosując średni nacisk, opuszkami palców wykonuj ruchy okrężne i kreśl linie wokół głowy.

To poprawi ukrwienie skóry i może sprawić, że włosy będą wyglądać na gęstsze i bardziej lśniące.

Krok 2: Złuszczanie

Każda bogini o lśniącej skórze wie, że peeling zmiękcza suchą skórę, działając cuda. Dotyczy to również suchej skóry głowy.

Może to być szczególnie pomocne, jeśli używasz wielu produktów do stylizacji, które osadzają się na skórze głowy, a odstępy między kolejnymi myciami głowy są dłuższe.

Podobnie jak w przypadku skóry twarzy, delikatny peeling skóry głowy również przyniesie korzystne efekty. Pomyśl o osadzie z lakieru do włosów, suchego szamponu lub pianki, nie wspominając już o martwym naskórku. Może to sprawić, że włosy będą wyglądać na brudne i splątane, opadną u nasady i będą przylegać do głowy.

Możesz w łatwy sposób złuszczyć skórę głowy za pomocą szczotki lub grzebienia o gęstych zębach. Po prostu szczotkuj skórę głowy u nasady włosów – pamiętaj tylko, aby robić to delikatnie, ponieważ ostre przedmioty lub duży nacisk mogą uszkodzić skórę głowy i włosy.

Krok 3: Nawilżanie

Stosowanie odżywki na skórę głowy w celu jej nawilżenia jest często uważane za niedopuszczalne, ponieważ może zatykać pory lub obciążać delikatne włosy.

Jednak podobnie jak sucha skóra twarzy, skóra głowy również potrzebuje nawilżenia.

Po umyciu włosów zastosuj odżywkę bezpośrednio na skórę głowy, jak również na końce włosów (następnie dokładnie spłucz włosy, aby uniknąć przetłuszczenia ich u nasady).

Zapewnienie skórze głowy takiego nawilżenia pomoże zniwelować wszelki dyskomfort wynikający z jej suchości.

Wybierając nową odżywkę Head & Shoulders DERMA & PURE, zapewnisz swojej skórze głowy zdrową dawkę przeciwutleniaczy, zyskując długotrwałą kontrolę nad łupieżem i ochronę skóry głowy, a także zdrowsze, lepiej wyglądające włosy.

Posłuchaj, co ekspert od skóry głowy, Kelly Morrel, mówi w filmie „Pielęgnacja skóry głowy” o tym, jak ważne jest dbanie o nią.