Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

5 PROSTYCH SPOSOBÓW NA PRZYGOTOWANIE WŁOSÓW NA FESTIWAL

Nadszedł okres festiwali! Znane zespoły, tłumy ludzi, biwakowanie, i co się z tym zazwyczaj wiąże, 3 dni bez prysznica.

Zbliża się sezon festiwali? Przygotuj skórę głowy na niekorzystne warunki: brak pryszniców, promieniowanie UV, nadmierny pot i brud oraz wiele innych szkodliwych czynników, które nie spodobają się Twoim włosom.
Mamy jednak dobrą wiadomość: dzięki właściwie dobranej pielęgnacji nie będą one wymagały natychmiastowego ratunku.

1. Najważniejsza jest ochrona.
Kolejne dni będą trudne – może nie dla Ciebie, ale na pewno dla Twoich włosów. Zacznij od tego, żeby umyć głowę jeszcze w dzień wyjazdu. Trzeciego dnia festiwalu Twoje włosy będą w dużo lepszym stanie, niż gdyby pozostały bez mycia 4 lub 5 dni. Co z łupieżem? Nie ma powodu do niepokoju – szampony przeciwłupieżowe Head & Shoulders zapewniają ochronę na 72 godziny.

2. Przygotuj włosy na czynniki pogodowe.
Przed wyjazdem sprawdź prognozę pogody. Jeśli synoptycy zapowiadają bezchmurne niebo, a festiwal jest na świeżym powietrzu, Twoje włosy będą wystawione na szkodliwe działanie słońca. W takich momentach, niezbędny jest szampon 2 w 1 lub odżywka – ich nawilżające właściwości przyjdą na ratunek Twoim włosom i ochronią je przed nadmiernym wysuszeniem. Pamiętaj, żeby nie spędzać na słońcu zbyt dużo czasu – żaden produkt do włosów nie ochroni Cię przed promieniowaniem UV! Spodziewasz się deszczu? Weź ze sobą butelkę szamponu Head & Shoulders Smooth & Silky 2 w 1, a Twoje włosy nie będą się puszyć.

3. Przygotuj się na czarny scenariusz.
Na festiwalach ciężko dbać o higienę. I nawet jeśli są prysznice, to pozostawiają wiele do życzenia. Ale butelka wody i podróżne opakowanie szamponu Head & Shoulders to wszystko, czego potrzebujesz. Wystarczy odrobina szamponu spłukana wodą z butelki, a przywrócisz swoim włosom świeżość i blask – na pewno to docenisz przeglądając zdjęcia z festiwalu po powrocie do domu!

4. Unikaj przegrzania głowy.
Nakrycie głowy ochroni Cię przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i ukryje niemyte od wielu dni włosy. Ale nie zapominaj, że podniesie też temperaturę, tworząc idealne środowisko dla rozwoju mikroorganizmów powodujących łupież.

Dowiedz się więcej o przyczynach łupieżu

Dlatego odsłoń czasem włosy, pozwól im oddychać. A jeśli słońce jest zbyt intensywne, zrób sobie przerwę i schowaj się na jakiś czas w zacienionym miejscu. Kto wie, może odkryjesz nowy zespół na jakiejś mniejszej scenie?

5. Zrób sobie przerwę od produktów do stylizacji.
Lakier, pianka czy żel mogą poprawić Twoją fryzurę w drodze na festiwal, ale po paru dniach na biwaku będą wyglądać już mniej korzystnie na Twoich włosach. Uwolnij swoje włosy! A jeśli są zbyt długie, możesz je zapleść w cieniutkie warkoczyki. Powinny przetrwać do końca festiwalu – nie będziesz ich musiała układać od nowa każdego dnia.