Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

NATURALNE ŚRODKI ZWALCZAJĄCE ŁUPIEŻ: CZY OCET JABŁKOWY MOŻE ZWALCZAĆ ŁUPIEŻ?

Kobieta trzma w ręku butelkę z octem jabłkowym.

Wiele osób wybiera naturalne sposoby walki z łupieżem – na przykład: przy pomocy octu jabłkowego. Czy jest to skuteczne?

Wiele osób używa octu jabłkowego, substancji o silnie kwasowym odczynie, w celu zrównoważenia pH skóry głowy. Chodzi o to, aby przywrócić równowagę pH i tym samym stworzyć barierę ochronną przeciw powodującemu łupież mikroorganizmowi Malassezia globosa.
Niestety, sposób ten nie jest skuteczny – pH skóry głowy faktycznie się zmieni, ale tylko tymczasowo. Zmienia się ono tak często, że ocet jabłkowy nie jest w stanie wprowadzić stałej poprawy.

Właśnie dlatego lepiej stosować szampon o formule, która oddziałuje na samą przyczynę problemuSzampony Head & Shoulders zawierają składniki aktywne, które konsekwentnie wykazują skuteczność w walce z mikroorganizmem Malassezia globosa. Unikalne formuły są testowane dermatologicznie, a ich skuteczność w usuwaniu przyczyn łupieżu została potwierdzona klinicznie.
Dodatkowo, pachnące szampony, takie jak Apple Fresh, pozostawią na Twoich włosach piękny zapach (czego nie można powiedzieć o occie!).

Dowiedz się więcej o skuteczności naturalnych środków w zwalczaniu łupieżu:
Olej kokosowy
Sok z cytryny
Oliwa z oliwek
Soda oczyszczona
Płyn do płukania jamy ustnej
Wódka
Eukaliptus