Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

NATURALNE ŚRODKI A SZAMPON PRZECIWŁUPIEŻOWY HEAD & SHOULDERS

Na białym tle wyłożone elementy: szklana butelka, kokos, soda oczyszczona, moździeż, przepołowiona cytryna i zielone liście.

W Internecie znajdziesz niezliczone domowe sposoby na leczenie łupieżu. Dowiedz się więcej o naturalnych środkach walki z łupieżem i porównaj ich skuteczność z działaniem szamponu przeciwłupieżowego numer 1 na świecie*.

Aby skutecznie walczyć z łupieżem, należy usunąć jego przyczynę – mikroorganizm Malassezia globosa. 1 na 2 osoby wykazuje wrażliwość na niego, doświadczając podrażnień i łuszczenia się komórek skóry głowy, które objawia się w postaci płatków łupieżu.

Dowiedz się więcej o przyczynach łupieżu

Zapoznaj się z podstawowymi informacjami o domowych sposobach zwalczania łupieżu i sprawdź, czy są one skuteczne:
Olej kokosowy
Sok z cytryny
Oliwa z oliwek
Soda oczyszczona
Płyn do płukania jamy ustnej
Wódka
Ocet jabłkowy
Eukaliptus

Czy naturalne środki zwalczania łupieżu mogą być skuteczne?

Mówiąc wprost – nie. Instytucje regulacyjne na całym świecie, z Agencją ds. Żywności i Leków (FDA) na czele, przetestowały wiele różnych składników pod kątem zwalczania łupieżu. Do tej pory nie potwierdzono skuteczności żadnego z domowych środków.

Co wyróżnia szampon przeciwłupieżowy

W przeciwieństwie do naturalnych środków zwalczania łupieżu, poniższe składniki to sprawdzone i potwierdzone przez różne organizacje substancje o działaniu przeciwłupieżowym:

  • klimbazol

  • smoła węglowa

  • oktopiroks

  • pirokton olaminy

  • kwas salicylowy

  • siarczek selenu

  • siarka

To substancje, które znajdziesz w szamponach przeciwłupieżowych.
Unikalne formuły szamponów Head & Shoulders wykorzystują aktywne, przetestowane dermatologicznie składniki przeciwłupieżowe o klinicznie potwierdzonym działaniu w leczeniu łupieżu. Przyczyniając się do wyeliminowania łupieżu, nasze szampony pomagają przywrócić skórze głowy naturalną równowagę, pozostawiając ją gładką, nawilżoną i wolną od widocznych oznak łupieżu*. Żaden inny szampon nie był tak dokładnie przetestowany.

Działanie szamponu nie powinno się ograniczać jedynie do zwalczania łupieżu
Kolejną różnicą między szamponami Head & Shoulders a naturalnymi środkami zwalczania łupieżu jest to, że nasze produkty zawierają najlepsze składniki stosowane w szamponach kosmetycznych. Dzięki temu nie tylko pozbywasz się łupieżu i poprawiasz ogólny stan skóry głowy, ale też zyskujesz pięknie wyglądające włosy.
I jeszcze jedno – chyba nie chcesz, aby Twoje włosy pachniały wódką lub płynem do płukania jamy ustnej! Dlatego nasze produkty zostały wzbogacone o aromaty, dzięki którym Twoje włosy będą pięknie pachnieć – zielonym jabłuszkiemorzeźwiającą miętą lub cytrusami.

* obliczenia przeprowadzone przez P&G na podstawie danych sprzedażowych Nielsen za okres od lipca 2015 do czerwca 2016