Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

CZY OSOBY, KTÓRE NIE MYJĄ WŁOSÓW SĄ BARDZIEJ PODATNE NA NAGŁE POJAWIENIE SIĘ ŁUPIEŻU?

Istnieje wiele mitów krążących wokół tematu łupieżu, w tym całkiem nowy, że mycie włosów bez użycia szamponu całkowicie mu zapobiegnie.

Zwolennicy „naturalnych” metod oczyszczania włosów i ruchu „no poo” (w rozwinięciu „no shampoo”) twierdzą, że szampony przeciwłupieżowe są nie tylko nieskuteczne, ale i same mogą powodować łupież.

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że „szampon Head & Shoulders POWODUJE łupież”.

Cóż, przeprowadziliśmy ponad 200 badań klinicznych dotyczących łupieżu oraz metod jego leczenia. Wyniki tych badań są jednoznaczne i dowodzą, że to twierdzenie jest zupełnie fałszywe.

Tak naprawdę, szampony takie jak Head & Shoulders są bardzo skuteczne. Ale jednorazowa kuracja na łupież, nie oznacza, że problem zniknie raz na zawsze.

Przeanalizujmy więc, co powoduje łupież i dlaczego szampony przeciwłupieżowe są skuteczne.

JAKA JEST PRZYCZYNA ŁUPIEŻU?

Przyczyną pojawiania się łupieżu jest drobnoustrój z gatunku Malassezia globosa.

Ten drożdżopodobny grzyb bytuje na skórze głowy. W przypadku około 50% osób powoduje łupież, ponieważ ich skóra głowy źle reaguje nakwas oleinowy wytwarzany przez Malassezia globosa.

To prowadzi do swędzenia, łuszczenia i podrażnienia związanego z łupieżem.

Szampon przeciwłupieżowy Head & Shoulders zawiera formułę bogatą w składniki aktywne i został specjalnie opracowany, aby neutralizować i usuwać substancje drażniące wrażliwą skórę głowy.

Stosowany regularnie pomaga pozbyć się łupieżu1 i należycie zadbać o włosy.

Skutecznie oczyszcza skórę głowy, usuwając nadmiar nagromadzonego sebum i sprawia, że włosy wyglądają zdrowo i świeżo.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów stosuj szampon razem z odżywką. Twoje włosy będą Ci za to wdzięczne, a Ty zapomnisz o białych płatkach łupieżu.

CYKL MALASSEZIA GLOBOSA

Naturalnym środowiskiem bytowania Malassezia globosa jest skóra głowy, a proces wytwarzania drażniącego kwasu oleinowego tak naprawdę nigdy nie ustaje. To poważny problem, który może prowadzić do występowania łupieżu o charakterze przewlekłym i nawracającym.

Oznacza to, że nawet jeśli szampon przeciwłupieżowy jest skuteczny, kiedy przestaniesz go używać, Malassezia globosa spowoduje ponowne nasilenie objawów.

Więc kiedy opanujesz już objawy łupieżu, nadal stosuj Head & Shoulders.

Sięgaj po szampon przeciwłupieżowy podczas każdego mycia włosów, dzięki temu będziesz mieć pełną kontrolę nad objawami związanymi z łupieżem.

W naszej ofercie z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wybór jest naprawdę duży, począwszy od naszego ultraodżywczego szamponu Jedwabista Miękkość aż po bogatą ofertę szamponów przeciwłupieżowych 2 w 1. Każdy z naszych produktów łączy zalety zwykłych szamponów pielęgnacyjnych ze skuteczną ochroną przeciwłupieżową. Więc niezależnie od tego, jaki produkt wybierzesz, masz pewność, że Twoje włosy będą zdrowe i pełne blasku.

A ponieważ to Head & Shoulders, możesz zapomnieć o widocznych oznakach łupieżu oraz swędzącej i przesuszonej skórze głowy2.

Więcej wskazówek i porad dotyczących pielęgnacji włosów

1 widoczne oznaki łupieżu, przy regularnym stosowaniu

2 łupież