Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

5 ZASKAKUJĄCYCH PRZYCZYN ŁUPIEŻU

Kluczem do pozbycia się łupieżu jest poradzenie sobie z jego głównymi przyczynami. Co jednak wiesz o tej częstej dolegliwości, która prowadzi do pojawienia się we włosach płatków łupieżu? Prawdopodobnie mniej, niż myślisz…

Łupież to jeden z największych problemów z jakimi może mieć do czynienia nasza skóra głowy i włosy. Jednak powszechność jego występowania wcale nie oznacza, że wiemy na jego temat wszystko.

Poniżej ekspert od skóry głowy, Kelly Morell, przygląda się niektórym mniej oczywistym przyczynom pojawiania się łupieżu i doradza, jak je zwalczyć

Tłusta skóra głowy

To dość oczywiste, że suchość skóry może prowadzić do jej złuszczania, ale w jaki sposób jej przetłuszczanie może prowadzić do tego samego?

Przetłuszczanie to często wynik nadprodukcji sebum w mieszkach włosowych, a jego nadmiar jest podatny na zbrylanie i wypadanie w płatkach.

Do nadprodukcji sebum może prowadzić zarówno zbyt częste, jak i zbyt rzadkie mycie głowy. Aby pozbyć się łupieżu, ważne jest więc określenie odpowiedniej częstości mycia włosów.

Zanieczyszczenie

Mieszkańcy miast – to do Was. Substancje chemiczne znajdujące się w powietrzu mogą powodować prawdziwe spustoszenie, prowadząc do podrażnień skóry głowy i łupieżu.

Oprócz inwestycji w domek na wsi, dokąd można uciec z miasta, jednym z najlepszych sposobów walki z wpływem zanieczyszczeń na włosy jest zastosowanie produktów opracowanych specjalnie w celu ochrony i ukojenia skóry głowy, takich jak nowa seria Head & Shoulders DERMA & PURE.

Ich formuła chroni przed stresorami oksydacyjnymi, np. wpływem środowiska. Pielęgnuje skórę głowy zarówno przy wczesnych, jak i niewidocznych oznakach łupieżu, aby powstrzymać go, zanim na dobre zaatakuje.

Stres

Stres wpływa na wszystko, od snu do zasobów cierpliwości – ale czy wiesz, że on również odpowiada za problemy ze skórą głowy?

Stres nie powoduje łupieżu, ale może poważnie nasilić problem. Osłabiając zdolność układu odpornościowego do regulowania naturalnie występujących mikroorganizmów zamieszkujących skórę głowy, stres może prowadzić do suchości, powstawania płatków łupieżu i swędzenia.

Radzenie sobie ze stresorami jest niezbędne dla zdrowia skóry głowy.

Ciepło

Niezależnie od tego, czy jest to regularne używanie suszarki do włosów, czy też codzienne układanie ich lokówką, zbyt duża ilość ciepła może przesuszyć skórę głowy i pozostawić ślad w postaci płatków łupieżu.

Pozostawienie włosów do naturalnego wyschnięcia przynajmniej kilka dni w tygodniu zapewni Twojej skórze głowy szansę na regenerację i zmniejszenie ogólnego podrażnienia.

Niedobór witamin

Cynk, witaminy z grupy B oraz tłuszcze odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia skóry głowy, więc upewnij się, że w Twojej diecie znajdują się owoce, warzywa i chude mięso, np. ryby i drób. Prawidłowa dieta pomoże zadbać o włosy i skórę głowy oraz zapobiegać łupieżowi.

Wymienione przyczyny łupieżu to nie jedyne informacje jakie mogą Cię zaskoczyć – Kelly omawia również niektóre mało oczywiste oznaki łupieżu.