Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

MYCIE WŁOSÓW TO COŚ WIĘCEJ NIŻ TYLKO OCZYSZCZANIE

Czy wiesz, że za każdym razem, kiedy myjesz włosy, walczysz z tysiącami drobnoustrojów i substancji drażniących, które znajdują się na skórze głowy? Tak, to prawda. Oto, co naprawdę dzieje się, gdy myjesz włosy szamponem.

Twoje włosy i skóra głowy są jak gąbka – wszystko, z czym się stykasz kumuluje się na ich powierzchni.

Mamy tu na myśli zanieczyszczenia, zabrudzenia i kurz, które „przyklejają” się do sebum, które naturalnie występuje na skórze głowy.

Musisz więc regularnie myć włosy, by utrzymać je w czystości.

Sebum gromadzi się na skórze głowy…

Twój organizm przez cały czas produkuje sebum – to naturalny proces, który pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry i włosów.

A jeśli go nie zmyjesz, gromadzi się i jest go coraz więcej.

Dla osób podatnych na łupież to poważny problem, ponieważ nagromadzone sebum może pogarszać stan skóry głowy. A to dlatego, że bytujące na skórze mikroby rozkładają sebum na substancje, które mogą działać drażniąco.

…i przyciąga jeszcze więcej zanieczyszczeń

To właśnie sebum znajdujące się na włosach i skórze głowy jest tym, co wiąże cały brud i kurz.

Zatem, gdy rzadko myjesz włosy, pozwalasz mu się gromadzić i odkładać wraz z brudem, kurzem i zanieczyszczeniami – czyli tym wszystkim, co może potencjalnie podrażniać i uszkadzać skórę głowy, nie wspominając o tym, że Twoje włosy stają się matowe i tłuste.

Szampon nie tylko oczyszcza, ale też zapewnia szybkie usuwanie łupieżu

Regularnie myj włosy szamponem przeciwłupieżowym, a pozbędziesz się widocznych płatków łupieżu, a także nadmiaru nagromadzonego sebum.

Szampon zwiąże brud i sebum, dzięki czemu podczas spłukiwania wszystkie zemulgowane zanieczyszczenia zostaną usunięte wraz z wodą z powierzchni włosów i skóry głowy.

A ponieważ zostaną usunięte, Twoje włosy i skóra głowy zyskają trochę czasu na regenerację.

Używaj więc szamponu przeciwłupieżowego podczas każdego mycia włosów.

W ten sposób zadbasz o odpowiednie oczyszczenie włosów i skóry głowy ORAZ zapewnisz sobie skuteczną ochronę przed łupieżem.

A co z założeniami ruchu „no-poo” (w rozwinięciu „no shampoo”)?

Cóż, niektórzy rzeczywiście decydują się na całkowite odstawienie szamponu. Jednak naszym zdaniem, mycie włosów beż użycia szamponu może potencjalnie szkodzić włosom i skórze głowy.

Rezygnacja z mycia włosów lub stosowanie samej wody przez dłuższy czas prowadzi do nagromadzenia się sebum, potu, kurzu i brudu.

A jak wiemy, zanieczyszczenia mogą uszkodzić skórę głowy, powodując wiele problemów, takich jak osłabienie włosów czy łupież, a w skrajnych przypadkach, nawet wypadanie włosów.

Więcej informacji na temat mycia włosów