Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

5 CZYNNIKÓW, KTÓRE POGARSZAJĄ STAN PRZETŁUSZCZAJĄCYCH SIĘ WŁOSÓW

Twoje włosy mogą się przetłuszczać pomiędzy kolejnymi myciami, ale czasem może się to dziać zbyt szybko. Zatem, jakie czynniki wpływają na taki stan rzeczy?

1. AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Kiedy intensywnie ćwiczysz, pocisz się – pot spływa po Twoich włosach rozprowadzając na ich powierzchni nagromadzone zanieczyszczenia i sebum, przez co Twoje włosy wyglądają na bardziej tłuste.

Pamiętaj, aby dokładnie umyć włosy po treningu. Dzięki temu usuniesz wszystkie zanieczyszczenia i sebum, które sprawiają, że włosy wyglądają na posklejane i brudne.

2. PRODUKTY DO STYLIZACJI

Produkty do stylizacji, takie jak żele, woski czy pomady, mogą obciążać włosy i sprawiać, że wyglądają na bardziej tłuste – zwłaszcza jeśli są używane w zbyt dużych ilościach. Konsekwencją nagromadzenia produktów do stylizacji na powierzchni włosów może być również podrażnienie skóry głowy, więc zawsze pamiętaj o ich dokładnym zmyciu.

3. ZBYT RZADKIE MYCIE WŁOSÓW

Regularne mycie włosów jest bardzo ważne – tylko w ten sposób można usunąć nagromadzone sebum, pot, kurz i brud.

Zanieczyszczenia, które odkładają się na skórze głowy, nie tylko sprawiają, że włosy wyglądają na przetłuszczone i posklejane, ale też mogą prowadzić do podrażnień, a nawet łupieżu.

A to dlatego, że między kolejnymi myciami zanieczyszczenia gromadzą się i z czasem rozpadają na inne związki, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie włosów i skóry głowy.

4. UŻYWANIE NIEODPOWIEDNIEGO SZAMPONU

Jeśli Twoje włosy szybko się przetłuszczają, unikaj stosowania szamponów o właściwościach nawilżających i nabłyszczających. Produkty te często zawierają wysoki poziom składników odżywczych, które mogą obciążać włosy i sprawiać, że wyglądają na bardziej tłuste.

Zamiast tego, sięgnij po szampon, który pomoże Ci utrzymać tłuste włosy w ryzach.

5. POGODA

Wysokie temperatury i duża wilgotność powietrza w naturalny sposób sprawiają, że bardziej się pocisz. A pot sprzyja przetłuszczaniu się włosów i skóry głowy. W lecie, możesz zatem zauważyć, że musisz myć włosy częściej niż zwykle.

Więcej informacji na temat tłustych i przetłuszczających się włosów