Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

WRAŻLIWA SKÓRA GŁOWY – 5 RZECZY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ

Przyczyn wrażliwej skóry głowy może być bardzo wiele. Na szczęście, wiele z nich można stosunkowo łatwo zwalczyć. Skóra Twojej głowy jest wrażliwa? Oto 5 rzeczy, których lepiej unikać.

1. Wybór nieodpowiedniego szamponu

Unikaj szamponów, które mogą wysuszać skórę głowy. Szampon Head & Shoulders Sensitive Scalp jest przeznaczony specjalnie do wrażliwej skóry głowy. Nie zawiera barwników, a jego łagodna formuła i neutralne pH pozwalają na codzienne stosowanie.

2. Zbyt częste mycie głowy

Jeśli Twoja skóra głowy jest wrażliwa, codzienne mycie może uszkodzić jej naturalną barierę ochronną oraz prowadzić do nadwrażliwości i wysuszenia. Wystarczy, że umyjesz włosy szamponem przeciwłupieżowym co drugi dzień, a Twoja skóra utrzyma odpowiedni poziom nawilżenia i będzie wolna od łupieżu.

3. Zbyt gorący prysznic

Mycie głowy w bardzo gorącej wodzie może nasiać reakcję skórną – myjąc włosy wodą o umiarkowanej temperaturze zapobiegniesz dodatkowemu nadmiernemu wysuszeniu skóry i włosów.

4. Nadmierna stylizacja włosów

Ogranicz stosowanie produktów do stylizacji włosów do minimum. Żele i pasty gromadzą się wokół cebulek włosów, powodując wysuszenie skóry głowy. Podobny skutek ma również zbyt częsta stylizacja włosów "na gorąco", na przykład przy użyciu prostownicy.
Zbyt mocne szczotkowanie również nie jest wskazane – lepiej robić to delikatnie i przy użyciu grzebienia o szeroko rozstawionych zębach.

5. Zbyt częste stosowanie suszarki do włosów

Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, pozwól, aby włosy wysychały naturalnie. Suszarka nie tylko je osłabi, ale też nadmiernie wysuszy skórę głowy, co może stać się przyczyną kolejnych dolegliwości.

Więcej wskazówek i porad dotyczących wrażliwej skóry głowy