Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

SWĘDZĄCE KROSTKI NA GŁOWIE – CZY TO JEST ŁUPIEŻ?

Swędzenie skóry głowy to częsta oznaka łupieżu. Ale jeśli towarzyszą mu małe krostki na skórze głowy, może być też objawem innych dolegliwości. Oto parę rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Jeśli masz łupież, możesz też odczuwać swędzenie skóry głowy jeszcze zanim zauważysz na włosach białe płatki. Swędzenie powoduje dyskomfort i prowadzi do drapania, co może wywołać stan zapalny oraz pojawienie się krostek na skórze.
Krostki mogą być oznaką różnych chorób skóry głowy, dlatego warto się upewnić, że ich źródłem nie jest łupież. Innymi objawami, które pomagają go rozpoznać są:

  • białe płatki na włosach i skórze głowy

  • sucha, napięta skóra głowy

Kolejnym sposobem na wyeliminowanie łupieżu jako źródła krostek, jest stosowanie szamponu przeciwłupieżowego. Nasz szampon Instant Relief ma dowiedzione klinicznie działanie łagodzące swędzenie skóry głowy, będące jednym z głównych objawów łupieżu. Jeśli po kilku tygodniach regularnego stosowania szamponu przeciwłupieżowego nie zauważysz poprawy, swędzenie ma prawdopodobnie inną przyczynę.

Jeśli to nie łupież, to co?

Przyczyny swędzenia skóry i krostek mogą być różne: zapalenie mieszków włosowych, łojotokowe zapalenie skóry, pokrzywka, wszy i wiele innych.
Dlatego jeśli jesteś pewny, że nie masz łupieżu, warto udać się na wizytę do dermatologa, który pomoże Ci zidentyfikować przyczynę swędzenia skóry głowy oraz pomoże ją odpowiednio leczyć.

Więcej artykułów na temat swędzącej skóry głowy