Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

SWĘDZĄCA GŁOWA – CZY TO ŁUPIEŻ?

Swędzenie skóry głowy to jeden z najbardziej powszechnych objawów łupieżu, który często pojawia się jeszcze zanim zauważysz na włosach białe płatki. Ale nie zawsze oznacza to łupież.

Zacznij od wyeliminowania łupieżu, głównej przyczyny swędzącej skóry głowy. Leczenie przy użyciu odpowiedniego szamponu, np. Head & Shoulders Menthol, jest stosunkowo proste.

Jak rozpoznać objawy łupieżu?

Reakcje alergiczne

Jeżeli zauważyłeś u siebie objawy reakcji alergicznej, może to oznaczać, że masz uczulenie na przykład na składniki stosowanych przez Ciebie produktów do włosów. To właśnie ono może powodować zaczerwienienie i swędzenie skóry głowy. Inną przyczyną może być wrażliwa skóra głowy, która wymaga odpowiedniego szamponu, łagodzącego podrażnienia. Jeśli podejrzewasz, że masz alergię, skontaktuj się z dermatologiem, który wykona odpowiednie badania.

Wszy na głowie

Wszy żywią się ludzką krwią, powodując swędzenie, zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Możesz je nawet zauważyć gołym okiem.

Inne problemy ze skórą głowy

Swędzenie może być objawem innych chorób, nie tylko łupieżu; na przykład: łuszczycyłojotokowego zapalenia skóry lub grzybicy owłosionej skóry głowy. Dlatego jeśli jesteś pewny, że nie masz łupieżu, alergii ani wszy, warto udać się na wizytę do dermatologa, który pomoże Ci zidentyfikować przyczynę swędzenia skóry głowy oraz pomoże je leczyć.

Dowiedz się więcej na temat swędzącej skóry głowy