Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

DLACZEGO SKÓRA GŁOWY JEST TAK SAMO WAŻNA, JAK SKÓRA TWARZY

Peelingi, produkty oczyszczające, toniki, kosmetyki nawilżające, preparaty z filtrami, sera – lista jest naprawdę długa! Robimy tak wiele dla skóry twarzy, aby zapobiec procesom starzenia, przesuszaniu i zmianom trądzikowym… A o skórze głowy nie myślimy wcale. Tylko dlaczego? Przecież skóra głowy jest równie ważna i tak samo podatna na podrażnienia i uszkodzenia.

Na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, że skóra twarzy i głowy niczym się nie różnią, a jednak…

Skóra głowy

W przeciwieństwie do skóry twarzy, skóra głowy jest (zwykle) pokryta grubymi, dłuższymi włosami. To sprawia, że jest bardziej podatna na pojawianie się wielu różnych problemów i to jest właśnie powód, dla którego skóra głowy wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji.

Włosy na skórze głowy tworzą ciepłe, ciemne i wilgotne środowisko, w którym bytują drobnoustroje, takie jak Malassezia globosa. Mieszki włosowo-łojowe produkują też sebum, które Malassezia globosa rozkłada na kwas oleinowy.

A kwas oleinowy może podrażniać skórę głowy i w prostej drodze prowadzić do łupieżu. Obecność włosów sprawia również, że skóra głowy jest trudniejsza w oczyszczaniu niż skóra twarzy.

mezczyzna obejmuje kobiete i caluje ja w policzek

Mikrobiom skóry głowy

Nie wiesz, co to jest mikrobiom i co właściwie ma wspólnego ze skórą głowy? Dobra wiadomość jest taka, że przyglądaliśmy się temu zagadnieniu od dłuższego czasu i chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą.

Być może słyszałaś o mikrobiomie jelit, który umożliwia prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Zasadniczo „mikrobiom” to naturalny ekosystem mikroskopijnych bakterii i drożdży, który istnieje na danym obszarze.

Rzecz jasna, ponieważ środowisko na skórze głowy zasadniczo różni się od środowiska w jelitach, rodzaje bakterii i drożdży, które tam bytują są inne i inaczej się zachowują. Oto, co musisz wiedzieć.

Gdy mikrobiom na skórze głowy jest zrównoważony, skóra głowy będzie zdrowa i nie będzie przysparzać Ci żadnych problemów, ale gdy ta równowaga zostanie zachwiana, możesz odczuwać swędzenie głowy, podrażnienie, zaczerwienienie i zauważyć łupież.

Wiele osób uważa, że mycie włosów dotyczy samych włosów – ale skóra głowy jest tu równie ważna, jeśli nie ważniejsza.

Dbanie o skórę głowy powinno stać się Twoim priorytetem, jeśli zależy Ci na zdrowych, mocnych i pięknych włosach.

W ciągu ostatnich 10 lat przeprowadziliśmy ponad 30 badań klinicznych, aby lepiej zrozumieć, dlaczego utrzymanie skóry głowy w dobrej kondycji jest tak ważne.

Odkryliśmy nowe sposoby sprawdzania stanu zdrowia skóry głowy, takie jak badanie poziomu histaminy, która bierze udział w reakcjach uczuleniowych, aby zobaczyć, jak bardzo podrażniona lub zaogniona jest skóra głowy, a także ocenić, czy utrzymuje ona odpowiedni poziom nawilżenia.

Oznaki wskazujące na to, że skóra głowy wymaga większej uwagi

Kiedy Twoja skóra głowy nie jest w najlepszej kondycji, możesz zauważyć:

Jeśli Twoja skóra twarzy byłaby przesuszona, sięgnęłabyś po dobry krem nawilżający lub regenerujący – ale w przypadku skóry głowy nie jest to już takie proste.

Kiedy skóra głowy jest przesuszona i podrażniona, warto sięgnąć po szampon z odżywką do wrażliwej skóry głowy, który dobrze o nią zadba. My polecamy Head & Shoulders Apple Fresh, który nie tylko skutecznie usuwa łupież*, ale też zapewnia całkowitą ochronę skóry głowy. Przeprowadzone badania kliniczne potwierdziły, że stosowanie Head & Shoulders poprawia stan skóry głowy dzięki:

  • odpowiedniemu nawilżeniu skóry,

  • złagodzeniu świądu,

  • redukcji podrażnień,

  • eliminacji łupieżu,

  • przywróceniu równowagi mikrobiomu,

  • wzmocnieniu skóry,

  • ochronie przed związkami drażniącymi,

  • stworzeniu środowiska wspierającego wzrost i zdrowie włosów.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji poczujesz się bardziej komfortowo i pozbędziesz się łupieżu, a Twoje włosy będą wyglądać fantastycznie.

Zadbaj więc o odpowiednią pielęgnację skóry głowy i ciesz się zdrowszymi, świeżo wyglądającymi i pięknymi włosami.

* widoczne oznaki łupieżu, przy regularnym stosowaniu