Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

MAM ŁOJOTOKOWE ZAPALENIE SKÓRY, CZY POTRZEBUJĘ RECEPTY?

Łojotokowe zapalenie skóry to dolegliwość poważniejsza niż łupież, a jego leczenie jest nieco bardziej uciążliwe. Mimo to możesz sobie z nim poradzić nawet bez leków na receptę.

Objawy łojotokowego zapalenia skóry i łupieżu są podobne – białe płatki pojawiające się na włosach i ramionach. Właśnie dlatego dolegliwości te trudno odróżnić.
Wiele osób rozpoczyna leczenie łojotokowego zapalenia skóry od stosowania szamponu przeciwłupieżowego. Niestety, w tym przypadku nawet regularne stosowanie takiego szamponu nie będzie skuteczne. Na szczęście, dostępnych jest wiele produktów ułatwiających zwalczenie tej dolegliwości.

Szampon o właściwościach leku, dostępny bez recepty

Aby wyleczyć łojotokowe zapalenie skóry, możesz sięgnąć po leki dostępne na receptę. Jednak Head & Shoulders ma dla Ciebie rozwiązanie, które nie wymaga wizyty u dermatologa – szampon z formułą o właściwościach leku*. To szampon zawierający składniki aktywne w postaci siarczku selenu, który odróżnia go od szamponów przeciwłupieżowych, zwykle zawierających pirytionian cynku.
Badania dowodzą, że jego specjalnie zaprojektowana formuła jest równie skuteczna w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry, jak dostępne na receptę szampony z 2% stężeniem ketokonazolu. Poza tym, jest to najsilniejszy dostępny bez recepty szampon przeznaczony dla osób cierpiących na tę dolegliwość.

Dowiedz się więcej na temat łojotokowego zapalenia skóry

* w porównaniu z szamponem przeciwłupieżowym z 2% stężeniem ketokonazolu, dostępnym na receptę