Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

NATURALNIE PROSTE WŁOSY I WŁOSY PROSTOWANE PROSTOWNICĄ

Proste włosy są łatwe w pielęgnacji i można je dowolnie stylizować bez większych problemów. Ale nie oznacza to, że nie wymagają uwagi i troski.

Proste włosy zawdzięczają swoją strukturę temu, że wyrastają z symetrycznie ukształtowanych mieszków włosowych i wychodzą prosto ze skóry głowy (kręcone włosy rosną pod kątem).

Jeśli masz kręcone włosy, nie oznacza to, że jesteś całkowicie skazana na loki. Istnieje wiele produktów, które umożliwiają prostowanie włosów.

Prostowanie włosów za pomocą prostownicy

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które umożliwiają prostowanie włosów – od wygładzających sprayów aż po prostownice – jednak taka stylizacja wiąże się z pewnymi konsekwencjami.
Niezależnie od tego, czy używasz wygładzającego sprayu, czy prostownicy, wystawiasz swoje włosy na działanie środków chemicznych i ciepła, które mogą je uszkodzić.
Dlatego decydując się na taką stylizację ważne jest, aby odpowiednio pielęgnować, odżywiać i chronić włosy.
Ponieważ jedną z nieuchronnych konsekwencji prostowania włosów jest ich przesuszanie, należy sięgać po odżywki nawilżające, które znacznie poprawiają kondycję i wygląd włosów.

Naturalnie proste włosy

Naturalnie proste włosy są łatwe w układaniu, ale również wymagają odpowiedniej pielęgnacji i troski. Jedną z zalet prostych włosów jest to, że są gładkie – proste włosy pięknie odbijają światło, co sprawia, że wyglądają na bardziej błyszczące i zdrowsze. Jednak aby zadbać o to, by pozostawały lśniące, zdrowe i pełne blasku na dłużej, należy poświęcić im trochę uwagi i sięgać po odpowiednie produkty pielęgnacyjne.
Włosy pokryte są zewnętrzną osłonką, która składa się z maleńkich nakładających się na siebie łusek. Chronią one delikatny rdzeń, który znajduje się wewnątrz włosów, przed uszkodzeniami, ale same również mogą ulec uszkodzeniom. Gdy tak się stanie, nawet proste włosy stracą połysk i naturalny blask. Aby temu zaradzić, upewnij się, że stosujesz odpowiednią odżywkę do włosów po ich umyciu – dzięki temu łuski będą płasko przylegały do każdego pasma, włosy nie będą się puszyły i zachowają blask.