Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

JAK STOSOWAĆ ODŻYWKĘ

Może Ci się wydawać, że Twoje włosy doskonale poradzą sobie bez odżywki, ale musisz wiedzieć, że tak naprawdę potrzebują regularnego nawilżania. Zobacz zatem, jak prawidłowo stosować odżywki do włosów.

Aby efekty były jak najlepsze, musisz regularnie sięgać po taką odżywkę.

Pozwól, że wyjaśnimy Ci, dlaczego.

Prawidłowe przygotowanie

Zgadza się – przed nałożeniem odżywki musisz odpowiednio przygotować swoje włosy.

Ale nie martw się. To nic trudnego.

Zacznij od użycia dobrego szamponu, który pomoże Ci chronić włosy i skórę głowy. Sięgnij na przykład po Head & Shoulders. Jak dowiedziono klinicznie, jest to pierwszy szampon, który nie tylko zapewnia piękniejsze włosy, ale również dba o zdrową skórę głowy.

Dobra kondycja skóry głowy jest ważna dla zdrowia włosów i ich prawidłowej struktury. Natomiast problemy skóry głowy, takie jak łupież, mogą sprawiać, że nawet włosy, które dopiero z niej wyrastają, będą niezdrowe i zniszczone. Właśnie dlatego dbanie o dobrą kondycję skóry głowy jest takie ważne.

Kiedy już dokładnie umyjesz włosy, nie nakładaj odżywki od razu.

Zamiast tego delikatnie odciśnij dłońmi nadmiar wody z włosów, co pomoże Twojej odżywce prawidłowo zadziałać. Dopiero teraz Twoje włosy są naprawdę gotowe na odżywianie.

Odżywianie włosów

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że używasz odpowiedniej ilości odżywki.

W przypadku długich włosów wystarczy po prostu nanieść ją na całą dłoń, a w przypadku krótszych kosmyków odpowiednia będzie porcja wielkości orzecha włoskiego.

Rozprowadź odżywkę na dłoniach, a następnie nanieś na włosy, zaczynając od nasady.

Najważniejsze są środkowe i końcowe partie włosów, które wymagają starannej pielęgnacji i dobrej odżywki. Należy jednak nałożyć jej niewielką ilość również u nasady włosów, aby utrzymać skórę głowy i włosy w doskonałej kondycji. Odżywki Head & Shoulders odżywiają Twoje włosy od nasady aż po same końce, a w dodatku nawilżają skórę głowy.

Kiedy już rozprowadzisz odżywkę na włosach, pozwól jej odpowiednio zadziałać. A to oznacza, że powinnaś pozostawić ją na co najmniej 30 sekund lub dłużej, jeśli tylko możesz.

Kiedy spłukujesz odżywkę, upewnij się, że robisz to dokładnie. Chociaż doskonale działa ona na włosy, jej pozostałości sprawiają, że kosmyki stają się ciężkie i nie wyglądają zbyt atrakcyjnie.

Po prawidłowym umyciu włosów i zastosowaniu odżywki użyj grzebienia o szeroko rozstawionych zębach, aby dobrze rozczesać kosmyki. Taka metoda będzie o wiele delikatniejsza dla włosów niż inne, a w dodatku sprawi, że odżywka zadziała jeszcze skuteczniej.