Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

Każdy na pewnym etapie swojego życia marzy o prostych włosach, czy to na okoliczność wielkiego wyjścia, czy w charakterze codziennej stylizacji. Dowiedz się, jak wyprostować włosy i mieć pewność, że nie ulegną uszkodzeniu i przesuszeniu.

Sięganie po prostownicę do włosów jest szczególnie kuszące, gdy się spieszysz, a chcesz wyglądać schludnie i atrakcyjnie. Chociaż jest to prawdopodobnie najłatwiejsza metoda prostowania włosów, może również powodować ich trwałe uszkodzenie. Aby tego uniknąć i zadbać o dobrą kondycję swoich włosów, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami.

Przygotuj włosy

Jeśli decydujesz się na gładkie, proste włosy, możesz łatwo rozpocząć proces prostowania już pod prysznicem. Odpowiedni szampon i odżywka mogą pomóc wygładzić i nawilżyć włosy, ułatwiając ich stylizację. Produkty nawilżające, takie jak szampony i odżywki Head & Shoulders Smooth & Silky, mają dodatkową zaletę – odżywiają i chronią włosy, utrzymując je w dobrej kondycji podczas prostowania.

Dobrze je wysusz

Po prysznicu dobrze wysusz włosy. Nigdy nie ulegaj pokusie prostowania nawet delikatnie wilgotnych włosów. Prostowanie mokrych włosów bardzo je niszczy – wysoka temperatura może doprowadzić wodę do wrzenia i trwale uszkodzić włosy.

Osusz włosy ręcznikiem. Obchodź się z nimi delikatnie i ostrożnie – mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. W miarę możliwości pozwól im swobodnie wyschnąć. Jeśli korzystasz z suszarki, unikaj ustawiania jej na najwyższą temperaturę. Pamiętaj również, aby strumień powietrza nie był zbyt silny.

Prostowanie

Kiedy włosy są przygotowane do dalszej stylizacji, sięgnij po specjalny produkt, który zabezpieczy je przed wysoką temperaturą. Jeśli to możliwe, staraj się prostować włosy używając do tego najniższej temperatury.

Podobnie jak w przypadku suszarki, zbyt wysoka temperatura może trwale uszkodzić włosy i skórę głowy podczas stylizacji.

Ponadto nie przesuwaj prostownicą zbyt mocno po włosach. Szybkie i silne pociągnięcia mogą szarpać, a nawet wyrywać pojedyncze pasma razem z cebulkami, nie mówiąc już o trwałych uszkodzeniach struktury włosów. Nie zatrzymuj się zbyt długo na jednym paśmie – kilka sekund w zupełności wystarczy. Nawet przy niskiej temperaturze prostownicy, sprawnie i w miarę szybko przechodź do kolejnych partii włosów.

Te wskazówki pomogą Ci uzyskać najlepsze rezultaty i zminimalizują ryzyko potencjalnych uszkodzeń włosów.