Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

JAK DOKŁADNIE DZIAŁA SZAMPON

Zajrzyj do naszego przewodnika i dowiedz się, w jaki sposób szampon myje i chroni włosy, by były czyste i pięknie wyglądały.

CO SPRAWIA, ŻE WŁOSY SĄ BRUDNE?

Skóra w naturalny sposób wytwarza sebum, które chroni włosy i mieszki włosowe. Odpowiada ono za prawidłowe nawilżenie oraz ochronę skóry, ale może też zbierać się w większych ilościach i sprawiać, że włosy wyglądają na przetłuszczone i brudne.

Sebum przyciąga kurz, pyłki i brud. W połączeniu z nim zanieczyszczenia te mogą sprawiać, że włosy wyglądają na matowe i przetłuszczone. Sebum to substancja oleista, co oznacza, że ma właściwości hydrofobowe – nie łączy się z wodą i nie rozpuszcza się w niej.

Jeśli więc chodzi o mycie włosów, sama woda nie wystarczy, by dokładnie je oczyścić.

NAJLEPSZE SZAMPONY OCZYSZCZAJĄ, CHRONIĄ ORAZ NAWILŻAJĄ WŁOSY I SKÓRĘ GŁOWY

Te trzy elementy charakteryzują najlepsze szampony, a my wprowadziliśmy je do całej gamy naszych produktów za sprawą nowej potrójnej formuły DERMA & PURE.

Nasza udoskonalona formuła czerpie inspirację z wiodących produktów pielęgnacyjnych i dba o skórę głowy w 3 krokach:

  • Oczyszcza – dzięki zastosowaniu delikatnych środków myjących, które skutecznie oczyszczają włosy i skórę głowy z zanieczyszczeń, sebum i łupieżu, włosy stają się wyraźnie czystsze.

  • Chroni – nowa formuła zawiera mikrominerały, które utrzymują się na włosach i skórze głowy po myciu oraz chronią przed uszkodzeniami spowodowanymi przez łupież, dzięki czemu włosy mogą swobodnie rosnąć i stają się zdrowsze.

  • Nawilża – zapewnia natychmiastową pielęgnację i odżywienie, aby Twoje włosy były miękkie i gładkie, podczas gdy mikrominerały pomagają naprawić uszkodzenia delikatnej skóry głowy i utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.

JAK DOKŁADNIE DZIAŁA SZAMPON

  1. Szampon zawiera cząsteczki zwane surfaktantami. Emulgują one zanieczyszczenia, brud i sebum, umożliwiając ich połączenie się z wodą.

  2. Dzięki temu podczas spłukiwania wszystkie zemulgowane zanieczyszczenia, brud i sebum zostają wraz z wodą usunięte z powierzchni włosów i skóry głowy.

Im więcej zanieczyszczeń, brudu i sebum wiąże się z cząsteczkami środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów), tym mniej szampon się pieni. Dlatego gdy myjesz naprawdę brudne i przetłuszczone włosy, przy pierwszym myciu nie wytworzy się zbyt duża ilość piany. Kiedy jednak umyjesz włosy po raz drugi, przekonasz się, że piany jest znacznie więcej!

DODATKOWE SKŁADNIKI OCHRONNE

Niektóre szampony zawierają również inne składniki, aby zapewnić nowe doznania podczas mycia włosów lub dodatkowe korzyści pielęgnacyjne:

  • Szampony łagodzące problem swędzącej skóry głowy często zawierają składniki kojące, takie jak mięta lub eukaliptus, które dają uczucie chłodu.

  • Szampony zawierają różne substancje zapachowe (np. nuty zielonego jabłka lub cytrusów), dzięki którym piękny zapach utrzymuje się na włosach przez dłuższy czas.

  • Szampony przeciwłupieżowe, takie jak nasz szampon Classic Clean, zawierają dodatkowe składniki zwalczające łupież i zapobiegające jego ponownemu pojawieniu się, takie jak pirytionian cynku.

DODATKOWE SKŁADNIKI NAWILŻAJĄCE ZAWARTE W SZAMPONACH

Niektóre szampony wzbogacone są składnikami nawilżającymi, które pielęgnują włosy oraz odbudowują ich naturalną strukturę i barierę ochronną.

Nasz szampon Smooth & Silky 2 w 1 dokładnie oczyszcza i nawilża włosy. Sprawia, że się nie puszą, są gładkie, jedwabiście miękkie i pełne objętości. Nasza formuła o zrównoważonym pH jest na tyle delikatna, że szampon można stosować codziennie, w zależności od potrzeb.

1 mniej uszkodzeń oksydacyjnych, większa hydrofobowość

2 widoczne oznaki łupieżu, przy regularnym stosowaniu