Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

JAK DBAĆ O ZNISZCZONE WŁOSY

Poprawa kondycji zniszczonych włosów wcale nie musi być trudna. Jeśli będziesz przestrzegać naszej rutyny w pielęgnacji włosów, szybko odzyskają dobrą formę.

Wiele czynników może przyczyniać się do powstawania uszkodzeń na włosach, od sposobu ich stylizacji po nienajlepszą kondycję skóry głowy.
Zatem nic dziwnego, że nie wiadomo, od czego właściwie zacząć, kiedy chcemy naprawić powstałe uszkodzenia.
Aby to ułatwić, zebraliśmy kilka wskazówek, które możesz włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej, by poprawić kondycję włosów.

Zacznij od razu

Pierwszą rzeczą, na której musisz się skoncentrować, to poprawa stanu włosów.
Włos nie jest żywy, a to znaczy, że sam się nie naprawi – raz powstałe uszkodzenie zostanie już na zawsze.
Na szczęście, mimo że włosy same nie mogą się regenerować, możesz sprawić, żeby wyglądały lepiej, póki nie zastąpią ich nowe, silne i zdrowe kosmyki.
Kluczem do sukcesu jest nawilżenie: wybieraj produkty opisane jako „nawilżające”, „zapewniające gładkość” i „naprawiające”. Tak oznakowane szampony i odżywki zwykle zawierają więcej składników nawilżających.
Pamiętaj, że nie należy pomijać stosowania odżywki – dobra odżywka pomaga wygładzić łuski włosa (jego zewnętrzną warstwę) i sprawia, że kosmyki wyglądają zdrowiej.
Zniszczone włosy łatwiej ulegają dalszym uszkodzeniom, dlatego dobrze jest je odpowiednio chronić podczas stylizacji.
Tutaj warto zastosować dwojakie podejście: w miarę możliwości unikaj stylizacji na gorąco, a jeśli się nie da – stosuj środki termoochronne.
Możesz także wypróbować odżywkę bez spłukiwania lub olejki do stylizacji, aby bardziej nawilżyć włosy. Szczególną uwagę poświęcaj końcówkom, które z reguły są najbardziej zniszczone.

W przyszłości właściwie dbaj o włosy

Kiedy opanujesz najbardziej widoczny problem, możesz przystąpić do dalszej kuracji.
Zacznij od skóry głowy. Za kondycję włosów w bardzo dużym stopniu odpowiada stan skóry głowy. Dlatego, mimo że jest właściwie niewidoczna, musisz o nią prawidłowo zadbać.
Na szczęście odpowiedni szampon i odżywka przeznaczone do pielęgnacji skóry głowy pomagają odpowiednio nawilżyć zarówno skórę jak i włosy, pozostawiając je w dobrej kondycji.
W kolejnym kroku zmień przyzwyczajenia po myciu włosów: susz je tak delikatnie jak to tylko możliwe i unikaj stylizacji, dopóki całkowicie nie wyschną.
To bardzo ważne, ponieważ mokre włosy są znacznie delikatniejsze niż się wydaje – przy odrobinie nieuwagi łatwo się łamią.
Tak wygląda klucz do poprawy stanu zniszczonych włosów: dbaj o skórę głowy, nawilżaj włosy i pamiętaj, by być delikatnym.