Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

JAK CZĘSTO NALEŻY MYĆ WŁOSY I CZY MOŻNA TO ROBIĆ CODZIENNIE

Codzienne mycie włosów wcale ich nie niszczy. To prawda, mimo że przeczy teoriom o konieczności ograniczania użycia szamponów. Z naszym przewodnikiem mycia włosów dowiesz się, dlaczego tak jest.

Włosy można myć codziennie. Robi tak bardzo wiele osób, szczególnie w krajach o gorącym klimacie, gdzie każdego dnia trzeba usuwać odkładające się na włosach pot i sebum. W ostatnich latach wiele popularnych poradników odradzało zbyt częste mycie włosów, przestrzegając przed ich przesuszaniem. Niektórzy uważają, że podczas mycia wraz z sebum usuwane są naturalne substancje nawilżające włosy. Jednak to nieprawda. Nasze ciało nieustannie wydziela sebum, więc w miejsce tego usuniętego przez szampon natychmiast pojawia się nowa warstwa.

Od 50 lat badamy zachowanie skóry głowy (to naprawdę sporo umytych włosów!) i wiemy, że nawet przy codziennym myciu na włosach i skórze głowy utrzymuje się naturalne sebum, które zapewnia właściwe nawilżenie.

Przekonaj się, jak mycie włosów przekłada się na ich zdrowie

Pamiętaj, że włosy należy myć regularnie

Niektórzy wcale nie korzystają z szamponów, inni używają ich jak najrzadziej – jednak to wcale nie służy zdrowiu włosów i skóry głowy. Na włosach niemytych przez dłuższy czas lub mytych w samej wodzie odkładają się duże ilości sebum, potu i brudu. Po pewnym czasie to wszystko rozkłada się na substancje, które mogą podrażniać albo nawet uszkodzić skórę głowy. Aby czynniki drażniące nie mogły się odłożyć, należy regularnie stosować szampon..

Codzienne mycie włosów im szkodzi?

Jeżeli myjesz włosy codziennie i widzisz, że powoduje to ich przesuszenie, pomyśl o zmianie szamponu. Dobry szampon, zawierający odpowiednie składniki nawilżające, zadba o zdrowy i piękny wygląd włosów nawet przy codziennym myciu. Jednym z takich szamponów jest Head & Shoulders – dzięki formule o zrównoważonym pH doskonale nadaje się do codziennego użytku.

3 razy w tygodniu i pozbędziesz się łupieżu

Nasze badania wykazały, że osoby, u których łupież występuje w stopniu umiarkowanym lub silnym, mogą się go pozbyć myjąc włosy trzy razy w tygodniu wyłącznie szamponem przeciwłupieżowym Head & Shoulders.

W trakcie kuracji należy stosować tylko jeden szampon. Wymienne stosowanie szamponu przeciwłupieżowego i zwykłego, a nawet stosowanie zwykłej odżywki, zmniejszy skuteczność kuracji.

Dzieje się tak, ponieważ inne szampony i odżywki mogą neutralizować przeciwłupieżowe działanie substancji pozostałych na skórze głowy, obniżając ich skuteczność. Dlatego regularnie stosuj nasz szampon przeciwłupieżowy. Chcąc mieć piękne i wolne od łupieżu włosy, używaj go przynajmniej 3 razy w tygodniu, a w razie potrzeby nawet codziennie.

Każdy szampon Head & Shoulders zawiera naszą nową formułę potrójnego działania DERMA & PURE.

Nasza udoskonalona formuła czerpie inspirację z wiodących produktów pielęgnacyjnych i dba o skórę głowy w 3 krokach:

  • Oczyszcza – dzięki zastosowaniu delikatnych środków myjących, które skutecznie oczyszczają włosy i skórę głowy z zanieczyszczeń, sebum i łupieżu, włosy stają się wyraźnie czystsze.

  • Chroni – nowa formuła zawiera mikrominerały, które utrzymują się na włosach i skórze głowy po myciu oraz chronią przed uszkodzeniami spowodowanymi przez łupież, dzięki czemu włosy mogą swobodnie rosnąć i stają się zdrowsze.

  • Nawilża – zapewnia natychmiastową pielęgnację i odżywienie, aby Twoje włosy były miękkie i gładkie, podczas gdy mikrominerały pomagają naprawić uszkodzenia delikatnej skóry głowy i utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.