Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

CZY HEAD & SHOULDERS JEST BEZPIECZNY W UŻYCIU?

Zawsze gdy tworzymy produkt, naszym priorytetem jest bezpieczeństwo użytkowników. To nasza główna zasada od momentu pojawienia się pomysłu na produkt aż do momentu jego wejścia do użytku.

Bezpieczeństwo już na starcie

Zacznijmy więc od początku. Kiedy Head & Shoulders został opracowany po raz pierwszy w 1961 roku, był owocem dziesięciu lat badań i testowania ponad 1000 materiałów oraz licznych badań klinicznych.

Od lat sześćdziesiątych zmieniła się nieco technologia, ale nie nasze zaangażowanie w badania naukowe. Od 1961 roku niestrudzenie przeprowadzamy badania, aby znaleźć sposoby na ulepszenie naszej formuły i nadanie jej dodatkowych funkcji, by korzystanie z niej było jeszcze bardziej efektywne.

Składniki

Podczas badania składników do wykorzystania pierwszą rzeczą, jaką robimy, jest ustalenie ich bezpieczeństwa. Korzystamy z czteroetapowego, naukowego procesu, aby zapewnić zarówno Twoje bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo naszych produktów przed ich wprowadzeniem na rynek:

  1. Zanim jakikolwiek składnik znajdzie się w naszych szamponach i odżywkach, gromadzimy wszystkie istotne informacje dotyczące jego bezpieczeństwa i toksyczności. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa składnika i korzyści dla konsumentów, nie będziemy go używać.

  2. Kiedy składnik przejdzie nasz pierwszy test, definiujemy „bezpieczny zakres”, tj. ilość, którą można bezpiecznie umieścić w produkcie, wykorzystując ten sam proces naukowy, co między innymi FDA, EPA, WHO i UE. Jeśli nie możemy zdefiniować „bezpiecznego zakresu”, składnik nie przechodzi do następnego etapu.

  3. Ocena każdego składnika osobno nie jest wystarczająca, dlatego też dokładnie sprawdzamy ostateczną formułę naszego produktu, aby upewnić się, że bezpieczny zakres jest spełniony podczas użytkowania. Jeśli nie możemy stwierdzić, że formuła produktu jest bezpieczna, albo ją zmieniamy, albo decydujemy się nie sprzedawać produktu.

  4. Nawet po tym, jak produkt trafi na półki, stale monitorujemy jego użycie przez klientów oraz wszelkie nowe informacje naukowe dotyczące składników, współpracując z niezależnymi naukowcami i agencjami regulacyjnymi, aby upewnić się, że nasze metody bezpieczeństwa są zawsze aktualne.

Potwierdzona skuteczność

Każdy z naszych składników jest połączony w precyzyjną formułę o neutralnym pH, która chroni skórę głowy przed pierwotnymi przyczynami łupieżu, a nie tylko jego objawami, i zapobiega jego nawrotom.

Faktycznie byliśmy pierwszą marką, która złamała kod genetyczny malassezia globosa, wywołującego łupież grzyba, który występuje powszechnie na skórze głowy.

Dlatego rozumiemy przyczynę łupieżu lepiej niż ktokolwiek inny i możemy zastosować tę wiedzę naukową do ulepszania naszych produktów.Standardy, które sobie wyznaczyliśmy, są wysokie, ponieważ zależy od nich bezpieczeństwo użytkowników. Przeprowadziliśmy ponad 225 badań klinicznych w niezależnych placówkach na całym świecie, aby upewnić się, że nasze produkty są bezpieczne i skuteczne.

Właśnie dlatego konsumenci ufają Head & Shoulders – marce numer 1 wśród szamponów na świecie*.

*Obliczenia P&G na podstawie danych sprzedażowych Nielsen lipiec 2016- czerwiec 2017