Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

FAQ - CZY HEAD & SHOULDERS TESTUJE SWOJE PRODUKTY NA ZWIERZĘTACH?

Uważamy, że eliminowanie testowania produktów na zwierzętach jest słusznym i właściwym podejściem. Nie testujemy naszych produktów na zwierzętach. Tak naprawdę testowanie kosmetyków na zwierzętach jest zakazane w Europie i nie testowaliśmy gotowych produktów na zwierzętach od ponad dziesięciu lat.

Pyt.: Niektóre firmy twierdzą, że nie testują swoich produktów ani składników na zwierzętach. Jeżeli one mogą tak robić, dlaczego nie bierzecie z nich przykładu?

Tak naprawdę nie testowaliśmy gotowych produktów na zwierzętach od ponad dziesięciu lat, ale postanowiliśmy nie wydawać takiego oświadczenia, ponieważ chcemy być uczciwi wobec naszych klientów. Niemal każdy składnik używany obecnie w produktach konsumenckich był w przeszłości testowany, zaś niektóre przepisy wymagają testowania produktów na zwierzętach nawet dzisiaj. Dlatego wkładamy dużo wysiłku w działania mające na celu znalezienie innych metod testowania produktów i współpracujemy z globalnymi władzami, aby uzyskać ich akceptację w kwestii najbardziej optymalnego rozwiązania, które pozwoli ostatecznie wyeliminować badania na zwierzętach.

Pyt.: Czy korzystacie z usług zewnętrznych partnerów biznesowych w kwestii testowania waszych produktów na zwierzętach?

Zakaz testowania produktów na zwierzętach jest jak najbardziej słuszny. Dlatego nie prosimy naszych zewnętrznych partnerów biznesowych o testowanie naszych produktów w naszym imieniu.

Pyt.: Czy testujecie swoje produkty w Chinach?

Organy regulacyjne w Chinach przeprowadzają testy na zwierzętach według własnego uznania, bez udziału producenta. Takie testy nie są konieczne z naukowego punktu widzenia. Dlatego prowadzimy ścisłą współpracę z międzynarodowymi ekspertami oraz władzami chińskimi w kwestii akceptacji ocen bezpieczeństwa na podstawie testów, które nie zostały przeprowadzone na zwierzętach. W wyniku wszystkich tych działań władze chińskie ostatnio ogłosiły, że w przypadku wielu różnych produktów akceptują alternatywne oceny bezpieczeństwa, które nie bazują na testach przeprowadzanych na zwierzętach. Będziemy kontynuować współpracę z odpowiednimi organami w Chinach i na całym świecie w kwestii akceptacji alternatywnych rozwiązań, które nie będą wymagały przeprowadzania testów na zwierzętach.