Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

PODSTAWOWA RUTYNA PRZECIWŁUPIEŻOWA

Problem z łupieżem zaczyna Ci coraz bardziej doskwierać? Bez względu na to, czy łupież pojawił się na Twojej głowie po raz pierwszy, czy kolejny, wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian w pielęgnacji włosów, by się go skutecznie pozbyć.

Nikogo z nas nie cieszy widok białych płatków na głowie, jednak mało kto ma czas na gruntowną pielęgnację włosów. Dobra informacja jest taka, że wcale nie musisz poświęcać jej tak wiele czasu! Poniższa rutyna przeciwłupieżowa obejmuje wszystko, czego wymaga właściwa pielęgnacja skóry głowy.

Pielęgnacja skóry głowy w 3 krokach

Idealna rutyna pielęgnacyjna składa się z trzech prostych kroków:

1. Myj włosy szamponem o dowiedzionej klinicznie skuteczności.

Pielęgnację włosów zacznij od ich umycia szamponem Head & Shoulders Apple Fresh. Jego owocowy zapach sprawi, że zwykły prysznic zmieni się w prawdziwą ucztę dla zmysłów.

Head & Shoulders nie tylko oczyszcza i pomaga pozbyć się łupieżu, ale i chroni skórę głowy, utrzymując odpowiednie nawilżenie pomiędzy myciami po to, by zapobiegać podrażnieniom.

 • Rozprowadź szampon równomiernie na włosach. Upewnij się, że pokrywa całą skórę głowy, a w szczególności trudno dostępne miejsca, takie jak skóra za uszami.

 • Masuj przez około minutę, aż do uzyskania piany. Wmasuj produkt w skórę głowy opuszkami palców (nie paznokciami) – w kolejnym kroku dowiesz się, jak to robić prawidłowo.

 • Spłucz włosy ciepłą wodą. To pomoże pozbyć się zanieczyszczeń i sebum.

 • Powtórz cały proces od nowa. Myjąc włosy i skórę głowy raz jeszcze, zyskasz pewność, że żadne miejsce nie zostało pominięte.

2. Masuj skórę głowy, aby poprawić jej krążenie, uwolnić ją od stresu oraz łatwiej rozprowadzić szampon.

Mycie włosów to również okazja na relaksujący masaż głowy. Nie tylko pobudzi skórę i krążenie krwi, ale również pozwoli równomiernie rozprowadzić pianę, która pomoże w walce z łupieżem.

 • Zacznij od czubka głowy. Kolistymi ruchami delikatnie przesuwaj palce, masując skórę głowy od skroni do korony głowy i dalej ku tyłowi.

 • Skup się na miejscu zetknięcia tylnej części głowy z karkiem. Wiele z nas właśnie w tym obszarze odczuwa napięcie. Delikatnie pocieraj skórę kciukami, podążając za kształtem kości.

 • Zmień kierunek. Masuj teraz głowę kolistymi ruchami w kierunku skroni.

 • Powtórz koliste ruchy. Połóż obie dłonie z powrotem na skroniach i wykonaj nimi koliste ruchy po obu stronach głowy.

 • Rozczesz włosy. Rozczesuj włosy od przodu do tyłu palcami, przyciskając opuszki mocno do skóry.

3. Zastosuj odżywkę, aby nawilżyć włosy i skórę głowy.

Wiele osób albo w ogóle nie używa odżywek, albo uważa, że wystarczy je nakładać na końcówki włosów. Jednak nawilżenie, jakie zapewnia odżywka, przyniesie korzyści włosom na całej ich długości.

 • Zacznij od nasady. Rozprowadź odżywkę Head & Shoulders Apple Fresh od nasady aż po same końce, by zapewnić skórze głowy zastrzyk nawilżenia.

 • Pozostaw produkt na włosach przez parę minut. To pozwoli składnikom o silnych właściwościach odpowiednio zadziałać, zapobiegając podrażnieniom i wspierając zdrowie skóry głowy.

 • Obficie spłucz włosy. Upewnij się, że na włosach nie ma już żadnych pozostałości, które mogłyby sprawić, że kosmyki będą wyglądać na przetłuszczone lub oklapnięte.

I oto ona – podstawowa pielęgnacja przeciwłupieżowa, która dopieści Twoje włosy, sprawi, że będą miękkie w dotyku i nada kosmykom zdrowy wygląd.