Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

JAK ZAPOBIEGAĆ NAWROTOM ŁUPIEŻU

Cierpisz z powodu łupieżu? Dowiedz się, jak go leczyć i jak zapobiegać jego nawrotom.

Wielu ludzi pyta, czy istnieje lekarstwo na łupież. Odpowiedź jest prosta – niestety nie.
Nie ma takiej kuracji, która jednorazowo pomogłaby się go pozbyć na zawsze.

Dowiedz się więcej na temat przyczyn łupieżu

Przyczyną takiego stanu rzeczy są mikroorganizmy z gatunku Malassezia globosa, które są zawsze obecne na skórze głowy człowieka. Ale jest nadzieja! Mimo że nie można pozbyć się łupieżu na zawsze, stosowanie produktów Head & Shoulders usuwa jego widoczne oznaki – białe płatki na włosach.

Jak zapobiec nawrotom łupieżu

Odpowiedź jest prosta – do mycia włosów używaj jedynie szamponów przeciwłupieżowych Head & Shoulders. W ten sposób usuniesz białe płatki z włosów i zapobiegniesz ich nawracaniu – nasz szampon będzie nieustannie zwalczał problem u jego źródeł oraz chronił włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Staraj się nie zmieniać szamponu

Mówi się, że szampon powinno się regularnie zmieniać, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Nie spotkaliśmy się z żadnymi dowodami potwierdzającymi ten pogląd.

Wiele osób skarży się na nawracający łupież. Przyczyną może być właśnie zmiana szamponu – nic dziwnego, że białe płatki wracają, jeśli Twoje włosy tracą ochronę głównego składnika aktywnego szamponów Head & Shoulders, zwalczającego mikroorganizmy Malassezia globosa.
Kiedy Twoje włosy wydają się przesuszone, możesz poczuć potrzebę zmiany szamponu, by je odżywić i przywrócić witalność. Dlatego aby wprowadzić różnorodność do Twojej codziennej pielęgnacji, stworzyliśmy zróżnicowane linie kosmetyków, dostosowanych do różnych rodzajów włosów i ich potrzeb – od szamponów Thick & Strong, po wyjątkowo odżywiający szampon 2 w 1 Smooth & Silky. Każdy szampon Head & Shoulders zawiera przetestowany dermatologicznie składnik aktywny o klinicznie potwierdzonym działaniu w leczeniu łupieżu.

Wybór odpowiedniej odżywki

Wiele osób zapomina o istotnej roli odżywki w codziennej pielęgnacji włosów. Zwykła odżywka może zmniejszyć wydajność produktów Head & Shoulders, ponieważ wypłukuje kluczowe składniki przeciwłupieżowe tych szamponów.
Dlatego jeśli twoje włosy potrzebują dodatkowego odżywienia, sięgnij po szampony przeciwłupieżowe Head & Shoulders 2 w 1 z odżywką. Zaprojektowaliśmy je tak, by łączyły w sobie przeciwłupieżowe właściwości naszych podstawowych szamponów oraz pozostawiały Twoje włosy miękkie i gładkie.
Nie musisz iść na kompromis – zadbaj zarówno o zdrowie, jak i piękny wygląd swoich włosów.