Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

JAK POZBYĆ SIĘ ŁUPIEŻU Z CZARNYCH WŁOSÓW

Chociaż przyczyny łupieżu są takie same u wszystkich, to rodzaj szamponu przeciwłupieżowego powinien być dobrany odpowiednio do rodzaju włosów.

Rodzaje włosów i ich związek z łupieżem
O ile podstawowa struktura włosów jest taka sama u nas wszystkich, ich forma różni się w zależności od pochodzenia.

  • Włosy silnie kręcone (afro) – kosmyki mają formę maleńkich spiralek, które rosną bardzo blisko głowy, przez co wydają się gęstsze.

  • Włosy Azjatów – włosy rosną szybko i prostopadle do skóry głowy, przez co wydają się rzadsze.

  • Włosy u rasy białej – włosy rosną pod kątem i są delikatnie falowane.

Te różnice nie wpływają na prawdopodobieństwo występowania łupieżu, ponieważ powodują go żyjące na skórze głowy każdego z nas mikroorganizmy Malassezia globosa. Ale w zależności od typu włosów powinno się sięgać po inne kosmetyki do ich pielęgnacji. Na przykład, czarne, kręcone włosy szybciej się przesuszają, ponieważ łój ma większe trudności w opływaniu spiralnego kształtu kosmyków.
Dlatego wybierając szampon przeciwłupieżowy upewnij się, że dobierasz go odpowiednio do swojego typu włosów.

Wybierz odpowiedni szampon przeciwłupieżowy
Wybierz odpowiedni (i skuteczny!) szampon przeciwłupieżowy. Wyjątkowe formuły szamponów Head & Shoulders zawierają składniki aktywne, które zwalczają główną przyczynę łupieżu.

Znajdź najlepszy szampon przeciwłupieżowy dla siebie

Dobierz szampon przeciwłupieżowy do swojego rodzaju włosów
Wiesz już, jak istotny jest wybór szamponu ze składnikiem aktywnym zwalczającym łupież. Ale to nie wszystko. Szampon powinien być również dobrany do rodzaju włosów. Jeśli masz przesuszone, kręcone włosy, wybierz szampon wzbogacony o dodatkowe składniki nawilżające. Odżywczy szampon przeciwłupieżowy Head & Shoulders Nourishing Care nie tylko pomoże Ci pozbyć się białych płatków, ale też zadba o odpowiednie nawilżenie suchych, kręconych włosów.