Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

CZY ZMIANA DIETY NAPRAWDĘ MOŻE POMÓC POZBYĆ SIĘ ŁUPIEŻU?

W Internecie można znaleźć wiele opinii wiążących rodzaj diety z występowaniem łupieżu, ale czy zmiana diety naprawdę pozwoli pozbyć się białych płatków?

Jedna z popularnych teorii głosi, że unikanie potraw przyspieszających wzrost drożdży w żołądku może ograniczyć rozwój drożdżaków na skórze głowy.

Jaki to ma związek z łupieżem? Cóż, łupież wywołuje drożdżak o nazwie Malassezia globosa, więc zgodnie z tą teorią im mniej drożdży przyjmujemy z jedzeniem, tym łatwiej opanować łupież.

Niestety, nie ma dowodów na to, że ta metoda stanowi skuteczny sposób walki z łupieżem.

Malassezia występuje na skórze głowy każdego z nas, niezależnie od diety. Ograniczanie spożycia niektórych pokarmów „sprzyjających” rozwojowi drożdży nie ma wpływu na redukcję tego drożdżaka na skórze głowy.

Do tej pory nigdzie na świecie nie potwierdzono, aby istniał jakikolwiek związek między dietą a łupieżem.

Występowanie łupieżu wiąże się przede wszystkim ze zmianami hormonalnymi, jakie następują w okresie dojrzewania, z okresami stresu lub z czynnikami zewnętrznymi, które szkodzą zdrowiu skóry głowy.

Jak skutecznie zwalczać łupież

Udowodniono klinicznie, że Head & Shoulders zapewnia długotrwałą ochronę przed łupieżem. Aby spełniać wszystkie potrzeby włosów i skóry głowy, nasza oferta zawiera szeroką gamę produktów, w tym najbardziej skuteczną kurację przeciwłupieżową dostępną bez recepty.

Badania kliniczne naszych szamponów zawierających pirytionian cynku (ZPT) wykazały ich skuteczność w zwalczaniu łupieżu. Szampony te dostępne są w różnych wariantach, więc bez trudu znajdziesz produkt odpowiedni dla siebie. Wypróbuj szampon Nourishing Scalp Care, który – dzięki składnikom pochodzenia naturalnego – doskonale dba o włosy, dobrze się pieni i zostawia świeży zapach lawendy.

Nie ma powodu zmieniać diety, żeby zwalczyć łupież – wystarczy używać jednego z naszych szamponów przeciwłupieżowych do mycia włosów, a łupież nie będzie się dawał we znaki.

Więcej wskazówek jak pozbyć się łupieżu