Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

CZY STRES MOŻE POWODOWAĆ ŁUPIEŻ?

Każdy z nas inaczej reaguje na stres. Jeśli żyjemy w dużym napięciu i czujemy się przytłoczeni ciągłymi zmianami, dobrze jest pozwolić sobie na odrobinę relaksu w domu. Zwróćmy szczególną uwagę na to, jak zachowuje się nasze ciało. To ważne, bo reakcją organizmu na stres może być łupież.

Czasem może być trudno zatrzymać się w biegu i zadbać nie tylko o umysł, ale i o ciało, by zniwelować stres, który zaczyna nas powoli przytłaczać.

Czy stres powoduje łupież?

Życiu w stresie mogą towarzyszyć rozmaite objawy oraz poczucie utraty równowagi, którą wszelkimi sposobami próbujemy odzyskać. Widoczne objawy stresu można zaobserwować m.in. na skórze, na której zmiany trądzikowe, wysypka czy produkcja łoju mogą przybrać na sile. Skóra głowy nie jest tu wyjątkiem. Kiedy jesteśmy przytłoczeni, łatwiej się denerwujemy. Stres w podobny sposób wpływa na skórę głowy, co objawia się łuszczeniem, świądem, suchością i podrażnieniem. To wszystko efekt tego, jak się czujemy. Zatem czy stres może powodować łupież? Mówiąc krótko: tak.

Skutki stresu mogą uwidaczniać się na skórze głowy. To dlatego że, podobnie jak skóra twarzy, posiada ona barierę ochronną, którą można naruszyć. Równowaga naturalnie występujących na skórze głowy grzybów może zostać zaburzona, powodując silną reakcję skóry: zwiększenie swędzenia i suchości. Ponadto wszystko, czego doświadczamy na co dzień – pomijanie mycia głowy, nagromadzenie produktów do stylizacji, ćwiczenia na siłowni, a nawet zwykłe pocenie – może negatywnie wpływać na kondycję naszych włosów. A wszystko zaczyna się od skóry głowy, której zły stan powoduje narastające problemy z włosami. Można jednak temu zapobiec, stosując odpowiednie produkty zawierające składniki wspomagające utrzymanie włosów i skóry głowy w dobrym zdrowiu.

Kobieta ogląda swoją skórę głowy.

Łupież spowodowany stresem: jak się go pozbyć?

Skóra głowy doświadcza naprawdę wiele, dlatego jej regularna pielęgnacja ma ogromne znaczenie. W przywróceniu równowagi pomogą produkty zapewniające długotrwałe, korzystne działanie na skórę głowy i odżywiające włosy. Nie tylko zmniejszą widoczne skutki stresu, ale również odczucia mu towarzyszące.

Pierwszym krokiem, który pozwoli nam zadbać o siebie jest zaobserwowanie, że czujemy się nieswojo. Kolejnym przystopowanie w codziennym pędzie i wykonanie czynności, które pozwolą odzyskać spokój ducha. Zadbanie o ciało to świetny początek, jednak wiele z nas nie ma pojęcia, jak najlepiej i najskuteczniej przywrócić równowagę skórze głowy.

Warto sięgać po produkty, które posiadają pielęgnujące skórę głowy składniki aktywne. Pomogą pozbyć się świądu, suchości i podrażnień. Ukoją zestresowaną skórę, przywrócą jej naturalną równowagę i dodadzą energii, by mogła zniwelować oznaki stresu i łupieżu. Dzięki temu skóra głowy będzie w najlepszej możliwej formie.

Stres i łupież: jakich produktów używać

Head & Shoulders Thick & Strong to linia stworzona przez ekspertów, zawierająca inspirowane pielęgnacją skóry głowy składniki pochodzenia naturalnego. Dzięki nim zarówno włosy, jak i skóra głowy ukażą się w najlepszej możliwej odsłonie. Produkty z tej linii pomagają zwalczać przesuszenie, swędzenie i podrażnienie, odpowiednio odżywiając skórę i przywracając jej naturalną równowagę, która stanowi podstawę pięknych włosów. To również krok w kierunku osiągnięcia równowagi w pielęgnacji tak potrzebnej, gdy na skórze pojawia się łupież spowodowany stresem.

Pamiętajmy, że dbanie o siebie nie ma nic wspólnego z postrzeganiem nas przez innych – ma przede wszystkim sprawić, że będziemy czuć się lepiej sami ze sobą. Chodzi o stworzenie miejsca, gdzie można uciec od hałasu i znaleźć trochę prywatności, która pozwoli naładować baterie. Dla wielu świątynią wytchnienia i intymności jest łazienka, w której dbamy zarówno o ciało, jak i ducha, w tym skórę głowy i włosy.

Pozwól sobie na chwilę wytchnienia i pozbądź się łupieżu spowodowanego stresem, wykonując odprężający masaż głowy z linią Head & Shoulders Thick & Strong.