Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

CO KAŻDY MĘŻCZYZNA POWINIEN WIEDZIEĆ O ŁUPIEŻU?

Łupież jest bardziej powszechny, niż by się mogło wydawać. W przypadku mężczyzn białe płatki mogą pojawić się zarówno na brodzie, jak i skórze głowy. Choć łupież może być irytujący, to łatwo się go pozbyć. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego masz łupież, nie szukaj dalej: oto, co każdy mężczyzna powinien wiedzieć na temat łupieżu i pielęgnacji skóry głowy, aby cieszyć się włosami wolnymi od białych płatków.

Według badań u ponad połowy z nas – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – w pewnym momencie życia pojawi się łupież.

Mimo że jest to jeden z najczęstszych problemów związanych z pielęgnacją, łupież jest często ignorowany lub pomijany w nadziei, że sam zniknie. Jednak brak działania w momencie pojawienia się wczesnych oznak łupieżu może tylko pogorszyć problem.

Na szczęście łatwo pozbędziesz się łupieżu, jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek.

Nie ignoruj swędzenia skóry głowy

Swędzenie skóry głowy jest wczesną oznaką łupieżu, szczególnie gdy zauważysz, że chęć drapania staje się coraz silniejsza.

Jeśli tylko zauważysz, że skóra głowy zaczyna swędzieć, oznacza to, że nadszedł czas na zastosowanie produktu do zwalczania łupieżu, bez względu na to, czy swędzeniu towarzyszą płatki we włosach, czy nie.

Można w ten sposób zapobiec pojawieniu się widocznych oznak łupieżu.

Nie przesadzaj z produktami do stylizacji

Wosk, żel, pomada i inne środki do stylizacji nie powodują łupieżu – za jego pojawienie się odpowiedzialny jest mikroorganizm o nazwie Malassezia globosa, który jest obecny na skórze głowy każdego z nas. Jednak nagromadzenie tych produktów może wpłynąć na pogorszenie stanu skóry głowy.

Używaj szamponu przeciwłupieżowego za każdym razem, gdy myjesz głowę, unikaj nadużywania produktów do stylizacji i nie pozwalaj, aby gromadziły się na skórze głowy.

Dowiedz się, co pomaga, a co nie

Istnieje całkiem sporo powszechnych nawyków, które mogą potęgować problem z łupieżem:

  • Zbyt częste lub zbyt rzadkie mycie głowy może pogorszyć problem, ponieważ zarówno nadmiar sebum, jak i sucha skóra głowy mogą prowadzić do pojawiania się coraz większej liczby płatków łupieżu.

  • Ponadto zbyt częste używanie szamponów, które nie mają właściwości nawilżających, takich jak szampony oczyszczające, może prowadzić do przesuszenia skóry głowy. Dobrym sposobem na znalezienie złotego środka jest stosowanie, obok zwykłego szamponu, szamponu głęboko oczyszczającego raz w tygodniu, aby cieszyć się pełną paletą korzyści bez wysuszania skóry głowy.

  • Niekorzystny wpływ na skórę głowy ma również zbyt częsta stylizacja włosów na gorąco. Zbyt wysoka temperatura może prowadzić do przesuszenia skóry głowy, podczas gdy ciągnięcie włosów szczotką lub prostownicą może jeszcze pogorszyć sytuację.

Wiedząc, że nawyki te zwiększają ryzyko pojawienia się łupieżu, możesz tak pielęgnować skórę głowy, aby Twoje włosy wyglądały wspaniale, bez nieestetycznych płatków, które nie pasują do Twojego stylu.

Możesz potrzebować pomocy przyjaciela

Większość z nas zakłada, że wiedziałoby o własnym łupieżu. Jednak dość często zdarza się, że więcej płatków pojawia się z tyłu głowy, co sprawia, że łatwo je przeoczyć.

Poproś przyjaciela, partnera lub, jeśli jest to dla Ciebie trochę zbyt osobiste, fryzjera, aby uczciwie ocenił stan skóry Twojej głowy.

Używaj skutecznych produktów

Pomimo że wypróbowanie nowych produktów do pielęgnacji skóry głowy, które obiecują przysłowiowe „gruszki na wierzbie”, może być kuszące, to najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej skóry głowy, jest poleganie na środkach, którym możesz zaufać.

Head & Shoulders jest liderem w dziedzinie pielęgnacji skóry głowy, a nowa linia produktów marki, DERMA & PURE, to kolejny krok naprzód w zapobieganiu łupieżowi dzięki zawartości antyoksydantów, które przeciwdziałają wczesnym oznakom łupieżu, takim jak swędzenie, suchość, podrażnienia i przetłuszczanie.

Posłuchaj eksperta w dziedzinie pielęgnacji, Matta Hambly, i dowiedz się co powinieneś wiedzieć o łupieżu.