FAQ - CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA: SKĄD BIERZE SIĘ ŁUPIEŻ?Łupież, choć może się pojawić w każdym momencie Twojego życia, jest typowym problemem nastolatków.

Dzieje się tak, ponieważ w okresie dojrzewania ilość produkowanego przez skórę łoju wzrasta.

Sebum jest niezbędne do utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia włosów i skóry głowy, ale jest też główną przyczyną łupieżu.

Malassezia globosa, mikroorganizm naturalnie występujący na powierzchni skóry głowy, przyczynia się do powstawania czynników drażniących, takich jak na przykład kwas oleinowy. To zupełnie naturalny proces, który odbywa się na głowie każdego z nas,

ale co druga osoba na świecie odpowiada na niego reakcją obronną – nadwrażliwa skóra głowy przyspiesza proces odnowy komórek, aby jak najszybciej pozbyć się czynnika drażniącego. Nadmiar łuszczącego się naskórka kumuluje się na powierzchni głowy, tworząc białe płatki.

Okres dojrzewania charakteryzuje się zmianą gospodarki hormonalnej, a co za tym idzie – większą produkcją sebum. Prowadzi to do wzmożonego wytwarzania kwasu oleinowego – substancji, która u co drugiej osoby powoduje podrażnienie skóry głowy. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz doświadczyć łupieżu.

Jeśli Twoja skóra głowy, niezależnie od przyczyny, produkuje więcej sebum, szampony Head & Shoulders mogą pomóc Ci pozbyć się łupieżu.

A to nie wszystko, jak dowodzą badania kliniczne, pozbędziesz się nie tylko łupieżu, ale też jego objawów, takich jak  swędzenie lub sucha skóra głowy.