Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

JAK OGOLIĆ GŁOWĘ W DOMU?

Planujesz ogolić głowę w domu? Na przestrzeni lat golenie głowy czy strzyżenie włosów na krótko stało się popularnym rozwiązaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn i to bez względu na wiek. Pielęgnacja skóry głowy w przypadku tego typu fryzur może okazać się jednak niemałym wyzwaniem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

W ostatnich latach, szczególnie w okresie wiosennym, można było zaobserwować, że moda na golenie głowy lub krótko przystrzyżone włosy zyskiwała tylko na popularności. Gdy wizyta u barbera nie wchodzi w grę, dla wielu to rozwiązanie idealne. Jednak atrakcyjny i modny wygląd, jaki da nam ogolona głowa czy krótkie cięcie, może też przyczynić się do powstania nowych wyzwań i trudności związanych z pielęgnacją odsłoniętej skóry głowy.

Skóra głowy jest zwykle pokryta włosami, które – zwłaszcza w przypadku ciemnych kosmyków – chronią ją przed słońcem. Kiedy jednak włosy są krótko przystrzyżone lub całkowicie ścięte, skóra głowy wystawiana jest na wiele szkodliwych czynników, w tym działanie promieni słonecznych. Podczas gdy Ty będziesz cieszyć się wyczekiwanym spacerem na świeżym powietrzu, taka ekspozycja może spowodować, że skóra głowy stanie się sucha.

Co więcej, samo ogolenie głowy może wywołać uczucie przesuszenia skóry. Zastosowanie balsamu po goleniu może sprawić, że głowa zacznie swędzieć, co jest całkowicie normalną reakcją. Czujesz, że swędzi Cię skóra głowy, gdy włosy odrastają? Nie jesteś sam! To zdarza się dość często.

Wszystkie te zmiany związane z nową fryzurą mogą sprawić, że zaczniesz szukać sposobów na radzenie sobie ze swędzącą, suchą skórą głowy oraz ochronę naskórka. Oto kilka prostych wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc.

Starszy mężczyzna przegląda się w lustrze, łapiąc się za włosy. Ma niezadowoloną, wręcz przerażoną minę.

Porady dotyczące golenia głowy

  • Zanim przystąpisz do golenia, wybierz produkty, które pomogą nawilżyć skórę głowy.

  • Jeżeli golisz się na łyso, użyj maszynki, która zetnie włosy tuż przy samej skórze, ale nie uszkodzi jej naturalnej bariery ochronnej. Gdyby to nastąpiło, skóra łatwo straci potrzebne nawilżenie, stanie się sucha i podrażniona.

  • W przypadku dłuższych włosów, podetnij je najpierw za pomocą nożyczek lub maszynki do strzyżenia. Następnie zwilż skórę wodą i nałóż odpowiedni produkt, który zapewni jej ochronę podczas golenia. Golenie skóry, która nie została uprzednio nawilżona, może ją szczególnie podrażnić i uszkodzić.

  • Jeśli masz krótko przycięte lub całkowicie zgolone włosy, upewnij się, że używasz szamponów, które zawierają składniki pielęgnujące skóry głowy. To pomoże przywrócić jej równowagę i zapewni niezbędne nawilżenie, które stanowić będzie ochronę przed swędzeniem, suchością, a nawet powstawaniem łupieżu. Najlepiej myć głowę produktami wspomagającymi nawilżenie skóry, takimi jak te z linii Head & Shoulders Supreme, od razu po zgoleniu włosów. Pomoże to wytworzyć barierę ochronną na skórze głowy oraz dostarczy jej składniki aktywne, które poradzą sobie ze swędzeniem, suchością i potencjalnym łupieżem.

  • Jeżeli skóra głowy swędzi, nie drap jej paznokciami. Przyniesie to więcej szkody niż pożytku, uszkadzając już i tak wrażliwą na skutek zgolenia włosów skórę.

  • Jeśli wychodzisz na słońce, włóż czapkę z oddychającego materiału lub nałóż krem z filtrem, by chronić skórę głowy przed działaniem promieni słonecznych.

  • Na koniec nie zapominaj o regularnej pielęgnacji. Gdy włosy odrastają, pojawia się swędzenie, które może wywołać obawy o powstawanie łupieżu. Składniki aktywne Head & Shoulders pomagają zniwelować skutki podrażnienia, zapobiegając pojawieniu się białych płatków, swędzeniu i suchości skóry.

Teraz, gdy już wiesz, jak ogolić głowę, zmiana wyglądu nie powinna nastręczyć Ci żadnych trudności. Jeśli prawidłowo zadbasz o pielęgnację skóry, delikatnie ogolisz głowę lub uważnie przystrzyżesz włosy, swędzenie, suchość czy odsłonięta skóra głowy przestaną być Twoim zmartwieniem.