Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
Head & Shoulders LogoStrona główna

Dowiedz się, w jaki sposób staramy się ograniczać ilość plastiku wykorzystywanego do produkcji opakowań naszych produktów oraz jak dbamy o ich utylizację.

Ilustracja kosza na śmieci wypełnionego pustymi butelkami po szamponie.

Oprócz ograniczania odpadów produkcyjnych, pracujemy też nad samym opakowaniem dla naszych wyrobów. Jako producent szamponu nr 1 na świecie* czujemy się odpowiedzialni za środowisko. Przy sprzedaży równej 1 miliardowi produktów rocznie, każda wprowadzona przez nas zmiana może mieć duży wpływ na otoczenie.

Dlatego, aby ograniczyć ilość odpadów po naszych produktach, podejmujemy inicjatywę w dwóch kierunkach:

  • Zmniejszenie ilości i wagi opakowań – ograniczamy ilość plastiku wykorzystywanego do produkcji opakowań.

  • Recykling opakowań – chcemy wykorzystać wtórnie jak największą liczbę opakowań po produktach.

Zmniejszanie wagi opakowań naszych produktów

Od 2008 roku zmniejszyliśmy wagę naszych opakowań o 30%. Do 2020 roku planujemy ją zmniejszyć o kolejne 20% (w porównaniu ze stanem z 2010 roku).

Recykling opakowań

Wielu ludzi już segreguje śmieci w swoich domach – to nic nowego. Pracujemy nad tym, aby 90% opakowań naszych produktów nadawało się do ponownego przetworzenia. Dlatego każdą opróżnioną butelkę Head & Shoulders możesz oddać do recyklingu, dzięki czemu zmniejszysz ilość odpadów wywożonych na wysypiska.

Taka zmiana może mieć naprawdę duże znaczenie. Gdyby 90% opakowań po naszych produktach było ponownie przetworzonych, zaoszczędzilibyśmy rocznie tyle energii, że można by nią zasilać 450 milionów żarówek 60-watowych przez 6 godzin.

* obliczenia przeprowadzone przez P&G na podstawie danych sprzedażowych Nielsen za okres od lipca 2015 do czerwca 2016