FAQ - CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA: CZY SPADEK TEMPERATURY ZIMĄ MOŻE WYWOŁAĆ ŁUPIEŻ?Wielu ludzi skarży się na nasilenie objawów łupieżu w okresie zimowym. I o ile sama pora roku nie jest przyczyną tej dolegliwości wiążące się z nią czynniki mogą się przyczynić do wzmożenia objawów łupieżu. Na przykład:

  • nakrycie głowy – mikroorganizm powodujący łupież uwielbia ciepło. Dlatego zakładając czapkę, stwarzasz dla niego idealne środowisko rozwoju – nawet, jeśli temperatura wzrasta tylko nieznacznie.

  • suche powietrze – centralne ogrzewanie w domach i miejscach pracy wysusza powietrze i podnosi jego temperaturę, przyczyniając się do wzmożonego łuszczenia naskórka na głowie.

Jak chronić skórę głowy

Warunki atmosferyczne w zimie dają się we znaki? Możesz łatwo zadbać o włosy i skórę głowy w tym trudnym dla organizmu okresie.

Używaj szamponu przeciwłupieżowego Head & Shoulders regularnie. Opracowana przez nas technologia nie tylko pomaga usunąć białe płatki, ale zapewnia także ochronę skóry głowy przed czynnikami sprzyjającymi powstawaniu łupieżu.

Dlatego stosując szampon regularnie, możesz pozbyć się łupieżu raz na zawsze!

Zapoznaj się z naszymi poradami na temat pielęgnacji włosów w zimie

Znajdź najlepszy szampon przeciwłupieżowy dla siebie