akademia

PEWNOŚĆ SIEBIE ZACZYNA SIĘ OD GŁOWY –
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O AKADEMII PEWNOŚCI
SIEBIE  HEAD & SHOULDERS

Skąd bierze się pewność siebie? Jaki ma wpływ na nasze życie? Jak ją w sobie rozwijać? Na te pytania w ramach projektu Akademia Pewności Siebie  Head & Shoulders  odpowiedzą eksperci. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych osób na aspekt pewności siebie. W kampanię zaangażowały się m.in. gwiazdy ze świata piłki nożnej – Robert Lewandowski i Krzysztof Golonka.

Pewność siebie to kluczowy składnik przepisu na sukces. Według definicji, to stan, w którym czujemy się dobrze sami ze sobą, jesteśmy pewni poczucia własnej wartości i własnych kompetencji, akceptujemy siebie i wierzymy w swoje możliwości. Niestety, pewność siebie jest cechą, która niejednokrotnie kształtuje się przez lata, a wpływ na nią mogą mieć zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jej brak najczęściej objawia się w wieku nastoletnim, w momencie gdy dzieci wkraczają w okres dojrzewania, i może mieć wpływ na jakość życia, samopoczucie, postrzeganie świata oraz osiągane rezultaty. Bez wątpienia pewność siebie ułatwia życie  1, jednak jak pokazują badania, Polacy na tle innych krajów nie radzą sobie z nią najlepiej.

Aby wyjść naprzeciw temu problemowi, marka  Head & Shoulders  stworzyła nową inicjatywę o nazwie Akademia Pewności Siebie  Head & Shoulders, skierowaną przede wszystkim do nastolatków, gdyż to właśnie w momencie dojrzewania powinno się szczególnie dbać o wzmacnianie własnej samooceny.

Pewność siebie zaczyna się od głowy – i to zarówno, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, jak i o to, co w niej mamy, czyli jak czujemy się we własnej skórze. Ponadto, pewność siebie nie jest supermocą, z którą się rodzimy, a efektem pracy nad sobą. Można ją w sobie zbudować tak samo jak możemy wyćwiczyć jakąś futbolową sztuczkę. A warto, ponieważ pewność siebie jest kluczem do sukcesu, nie tylko na boisku, ale również w codziennym życiu i nie powinno nam jej zabraknąć w momencie, w którym oczy wszystkich skierowane są właśnie na nas.

W akcję zaangażowali się eksperci ze świata sportu i nauki: Robert Lewandowski, kapitan polskiej drużyny narodowej, zawodnik Bayernu Monachium, Krzysztof Golonka, mistrz świata freestyle football, dr n. med. Mariusz Sikora, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz zaproszeni goście. Zaangażowani w akcję eksperci i sportowcy dzielą się swoim doświadczeniem i poruszają ważne zagadnienia dotyczące pewności siebie – skąd się bierze, jaki ma wpływ na radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami i jak ją w sobie rozwijać.


Zobacz relację ze spotkania młodych sportowców z Robertem Lewandowskim.


event_image

POLECANE ARTYKUŁY