Skip Content

Czym jest łupież?

Niektórzy ludzie wykazują wrażliwość na obecność żyjącego na skórze głowy organizmu o nazwie Malassezia Globosa (łatwiej znaleźć niż wymówić!), co powoduje, że skóra na ich głowie odnawia się zbyt szybko, co prowadzi do objawów, które znamy jako łupież.

Jak najczęściej leczy się łupież?

Najpowszechniejsze sposoby leczenia opierają się na recepturach zawierających składniki przeciwgrzybicze zmniejszające ilość Malassezia globosa na skórze głowy, takie jak pirytionian cynku (ZPT), oraz środki hamujące rozrost naskórka, jak np. prodermina, która pomaga zwalczać objawy łupieżu. Środki keratolityczne, jak np. kwas salicylowy, złuszczają skórę, zmniejszając widoczne objawy łupieżu.

Jakie są objawy łupieżu?

Najczęstszym objawem jest pojawienie się białych płatków na włosach i ubraniu. Innym objawem może też być sucha, ściągnięta lub wrażliwa i swędząca skóra głowy.

Czy Head & Shoulders będzie wywoływał podrażnienie skóry głowy?

Oczywiście, że nie – to łupież źle wpływa na stan skóry głowy i stanowi problem, dlatego musisz go wyleczyć, jeśli chcesz mieć jedwabiste, błyszczące i ładne włosy. Szampony Head & Shoulders zawierają substancje intensywnie nawilżające i są na tyle łagodne, że mogą być stosowane codziennie.

Jak mogę powstrzymać przerzedzanie się włosów?

Wypadanie włosów może być dziedziczne, jednak grube i mocne włosy rosną lepiej na zdrowej skórze głowy, więc dbaj o skórę głowy z Head & Shoulders, a poprawisz wytrzymałość włosów.

Czy łupież można wyleczyć?

Nie ma lekarstwa na łupież, ale możesz zadbać o stan skóry głowy, regularnie używając Head & Shoulders.

Czy Head & Shoulders może z czasem stracić skuteczność?

Nie. Produkty Head & Shoulders chronią Twoje włosy przed łupieżem tak długo, jak ich używasz.

Mój łupież zawsze wraca. Dlaczego tak się dzieje i co mam zrobić?

Łupież jest jedną z najczęstszych przypadłości, która –prędzej czy później dosięga ponad 50% kobiet i mężczyzn. Dermatolodzy nazywają go stanem powracającym, –więc jeśli raz go doświadczysz, to możliwe, że kiedyś powróci. Możesz wyeliminować przyczyny łupieżu, używając odpowiednich produktów, ale jeśli przestać ich używać, przyczyny, oznaki i objawy (jak płatki, świąd czy suchość skóry) najprawdopodobniej powrócą. Niestety “lekarstwo” na łupież nie istnieje, ale nie martw się, ponieważ mamy wiele dobrych wiadomości.

Wprowadzając kilka prostych zmian do swojego rytuału pielęgnacji włosów, możesz zwalczyć kluczowe przyczyny i pozbyć się widocznych oznak i objawów. Moja rada jest taka: wybieraj szampony przeciwłupieżowe (oraz odżywki przeciwłupieżowe, jeśli chcesz używać odżywki) zawierające sprawdzone składniki, takie jak pirytionian cynku, polecane do walki z łupieżem przez dermatologów. Ważne, aby używać szamponu przeciwłupieżowego do każdego mycia włosów - formuły czyszczące obecnych nowoczesnych szamponów przeciwłupieżowych, jak Head & Shoulders, zostały opracowane tak, aby nadawały się do codziennego użytku.

Często słyszę od pacjentów / klientów: “Pomimo przestrzegania przeze mnie zaleceń, łupież po pewnym czasie powrócił – dlaczego?” Zawsze pytam wtedy, czy zgodnie z moim zaleceniem trzymają się konkretnego szamponu przeciwłupieżowego i odżywki. Często mówią, że na początku skrupulatnie przestrzegali planu, byli wniebowzięci, kiedy zniknęły płatki, świąd czy suchość skóry, ale potem zmienili produkt. Być może zostali zwabieni nowym ciekawym szamponem –każdy lubi spróbować czegoś nowego – albo w ciągu jednego tygodnia bawili się różnymi produktami, które już mieli w swojej łazience. Często z tego powodu łupież powraca.

Mówię im więc, że rozwiązanie jest proste. Tak jak na zdrową sylwetkę pracujemy regularnymi ćwiczeniami, tak samo powinniśmy trzymać się swoich produktów przeciwłupieżowych h&s, jeśli pragniemy włosów bez oznak łupieżu. Szampony Head & Shoulders / przeciwłupieżowe to wiele formuł dopasowanych do różnych rodzajów włosów, objawów i upodobań. Czy masz włosy cienkie czy grube, czy męczy Cię suchość czy swędzenie skóry, czy wolisz przypływ mentolowej energii czy świeży zapach jabłek – na pewno znajdziesz produkt odpowiadający Twoim potrzebom i pragnieniom sensorycznym.

Mój szampon przeciwłupieżowy działa, ale lubię korzystać z różnych produktów – dlaczego po zmianie szamponu łupież powraca?

Kiedy używasz zwykłego kosmetycznego szamponu lub odżywki po produktach Head & Shoulders lub stosujesz
Head & Shoulders na zmianę ze zwykłym szamponem,  może dojść do wypłukania składników przeciwłupieżowych.  Najlepsze efekty osiągniesz, kończąc każde mycie szamponami i odżywkami  Head & Shoulders/przeciwłupieżowymi  Dzięki temu maksymalna ilość składników aktywnych / przeciwłupieżowych pozostanie na włosach po spłukaniu i nie zobaczysz płatków łupieżu. Takie regularne stosowanie to spójność pielęgnacji – tylko dzięki niej  uzyskasz najlepsze wyniki.  Łupież jest jedną z tych  przypadłości,  przy których jest najwięcej korzyści z takiego podejścia.

Ale jeśli czasami masz ochotę zaszaleć i zmienić rytuał mycia i odżywiania włosów, – to nadal możesz cieszyć się zmianą produktów, nie tracąc korzyści przeciwłupieżowych. Head & Shoulders posiada gamę produktów o różnych zapachach i teksturach, stworzonych dla  różnych rodzajów włosów i skóry głowy, więc możesz “dobrze” i starannie zwalczać przyczyny łupieżu, a jednocześnie cieszyć się ze zmiany doznań.